Turniej w Czersku 2016

0
37

W niedzielę 22 maja Stowarzyszenie „Nasz Zamek” po raz kolejny gościło na Turnieju Rycerskim na Dworze Konrada Mazowieckiego w Czersku. Impreza, która odbyła się w dniach 21 – 22 maja, co roku aranżowana jest na zamku książąt mazowieckich, przez bractwo rycerskie Smocza Kompania. Przypomnijmy, że jest to bractwo, z którym od 2011 r. współpracujemy przy organizacji sochaczewskiego pikniku Zawisza Czarny nad Bzurą.

Przygotowany przez organizatorów Turnieju interesujący program i liczne atrakcje przeniosły nas na kilka godzin w historyczny klimat trzynastowiecznego Mazowsza. Szczególne wrażenie wywarły pokazy łucznictwa konnego, walki rycerskie na miecz i tarczę, bieg dam, a także moralitet plebejski Teatru Trójkąt pt. Księga Błazna. Jak zwykle można było skosztować historycznych napitków oraz jadła (niezastąpione kluski rycerskie!), obejrzeć pokazy dawnego rzemiosła, turnieje łucznicze, a także zakupić na kramach klimatyczne pamiątki. Dodatkowo, dla członków naszego Stowarzyszenia, miałem przyjemność zaaranżować oprowadzanie po zamku z przewodnikiem.

Tradycyjna już (choć po raz pierwszy tak liczna) obecność na Turnieju w Czersku pozwoliła nam nie tylko miło spędzić czas, ale również „naładować baterie” przed organizacją tegorocznego Zawiszy.

Łukasz Popowski

Foto: Małgorzata Kazur

Więcej zdjęć w naszej galerii!

Stowarzyszenie „Nasz Zamek”