Uciekinier z Michigan, Shemy Schembechler, zrezygnował z powodu kontroli postów w mediach społecznościowych

Shemy Schembechler, syn legendarnego trenera Michigan Bo Schembechlera i nowo zatrudniony asystent reżysera programu, zrezygnował w sobotę po dochodzeniu w sprawie zniesławiających postów w mediach społecznościowych, które pojawiły się na jego kanale na Twitterze.

Shemi, wieloletni zwiadowca NFL dla Raiders, lubi polityczne posty z obraźliwymi i rasistowskimi treściami. Od tego czasu jego konto na Twitterze zostało wyłączone.

„Ze skutkiem dzisiejszego popołudnia Shemi Schembechler zrezygnował ze stanowiska w futbolu Michigan” – napisali we wspólnym oświadczeniu trener Jim Harbaugh i dyrektor sportowy Warde Manuel. „Zdajemy sobie sprawę, że niektóre komentarze i polubienia w mediach społecznościowych wywołały niepokój i ból u osób w naszej społeczności. Michigan Athletics jest w pełni zaangażowane w miejsce, w którym nasi trenerzy, pracownicy i studenci-sportowcy są mile widziani i gdzie w pełni wspieramy zaangażowanie uniwersytetu i wydziału lekkoatletyki w różnorodność, równość i integrację.

Rezygnacja Shemiego to najnowsza kontrowersja wokół spuścizny Bo Schembechlera, który prowadził Wolverines do 13 mistrzostw Wielkiej Dziesiątki w latach 1969-1989. Shemi i inni członkowie rodziny Schembechlerów wspierali Poego, który zmarł w 2006 roku podczas oskarżeń o wykorzystywanie seksualne. Zaangażowany był długoletni lekarz grupy Robert Anderson.

Obiekt piłkarski w Michigan nosi imię Schembechler, a na zewnątrz stoi pomnik Bo Schembechlera.

Shemi nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz.

(Zdjęcie: Scott W. Grau / Icon Sportswire przez Getty Images)

READ  Jenna Ellis: była prawniczka Trumpa przyznaje, że doniesienia o wyborach w 2020 roku były fałszywe i ocenzurowane przez sędziego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *