Uczniowie 80-tki laureatami w Mistrzostwach w Programowaniu

Pomiędzy 13 i 20 maja 2019 roku odbyły się Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu. Była to pierwsza edycja multimedialnego konkursu dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Uczestnicy byli podzieleni na 4 kategorie wiekowe: „Rookie”, „Skilled”, „Master” i „Expert”.

Dwaj uczniowie z ZS CKP – Michał Pniak i Krzysztof Orliński z klasy 3et (technik informatyk), zachęceni przez Krzysztofa Rymarza – nauczyciela przedmiotów informatycznych, postanowili wziąć udział w zawodach. Ze względu na wiek, znaleźli się w kategorii „Expert”, czyli musieli się zmierzyć z zadaniami o największym stopniu trudności. W eliminacjach, które trwały od 13 do 19 maja, śpiewająco (choć może to nie najlepsze określenie dla zmagań informatycznych) poradzili sobie z zestawem 10 zadań i obydwaj przeszli do finału. W finale, który odbył się w dniach 27 – 28 maja każdy uczestnik otrzymał zestaw zadań finałowych.

Tym razem liczyły się nie tylko poprawne rozwiązania, ale także istotny był czas wykorzystany na rozwiązanie zadań. Mistrzostwa zostały przeprowadzone za pośrednictwem aplikacji www.pixblocks.com, a ich współorganizatorem był UAM w Poznaniu.  Uczniowie z Garbolewskiego dali sobie świetnie radę i obydwaj zostali laureatami VII miejsca w grupie EXPERT PIX2019 w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu.

7 czerwca udali się do Poznania, gdzie w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UAM, odebrali nagrody. Ponadto, dzięki ich sukcesowi, szkoła otrzymała tytuł Szkoły Mistrzów Programowania i prawo umieszczenia grafik na stronie szkoły http://pixblocks.com/szkola-mistrzow-programowania/

Serdecznie gratulujemy naszym Mistrzom i życzymy dalszych sukcesów.

M. Sz.

.