Uczniowie z Rybna nocowali w szkole w Kozłowie Szlacheckim

Tradycją naszej szkoły stała się coroczna impreza pod nazwą „Noc w szkole”. Dlatego też również i w tym roku 8.12.2017 roku uczniowie klas IV i V na zaproszenie zaprzyjaźnionej szkoły w Kozłowie Szlacheckim spędzili noc w szkole. Niecodzienne zajęcia przygotowały i przeprowadziły nauczycielki naszej szkoły: Marta Stańczyk, Anna Stobnicka oraz wychowawczynie szkoły w Kozłowie Szlacheckim: Elżbieta Dymowska, Magdalena Skrobisz oraz Małgorzata Antosik.

Noc w szkole rozpoczęła się o godzinie 19.00. Po przyjeździe i rozpakowaniu się, dzieci z Rybna obejrzały budynek szkoły, w której gościły, ponieważ większość z nich była tam po raz pierwszy. Następnie wszyscy uczniowie wzięli udział w zajęciach integracyjnych przygotowanych przez wychowawczynie, mających na celu wspólne poznanie się i wytworzenie pozytywnej atmosfery wśród uczestników. Po wspólnych zabawach w sali gimnastycznej dzieci złożyły przysięgę i obiecały tego wieczoru i nocy być odpowiedzialnymi, prezentować pogodę ducha, dobry humor i chęć do zabawy.

O 21.00 rozpoczęły się podchody, których atrybutem były latarki. Dzieci rozwiązywały zaszyfrowane zadania, robiły pajacyki, śpiewały, ćwiczyły i układały z liter hasła oraz szukały zagadek. Po chwilowym odpoczynku uczestnicy wzięli udział w rozgrywkach sportowych i zabawach ruchowych. Tuż przed snem odbył się seans filmowy.

Następnego dnia o 6.00 było sprzątanie sal, śniadanie i o godzinie 7.00 dzieci powróciły z rodzicami do domów.

Marta Stańczyk

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.