Uczniowie z Gawłowa w plastyce, muzyce i poezji

0
28

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z twórczością artystyczną uczniów Szkoły Podstawowej w Gawłowie.

Wydarzenie będzie składać się z trzech odsłon. Pierwszą będzie wystawa prac plastycznych Zdzisława Chlebowskiego i jego podopiecznych, coraz częściej zdobywających nagrody na konkursach o różnej tematyce. Zobaczymy kilkadziesiąt prac malarskich i rysunków.
W drugiej części młodzież podzieli się z uczestnikami swoją twórczością poetycką. W szkole został ogłoszony konkurs na wiersz o dowolnej tematyce i jego wyniki oraz najciekawsze utwory poznamy w czasie spotkania.

Na zakończenie uczniowie zaprezentują fragmenty wyjątkowego przedstawienia „A kiedy babcia z dziadkiem przyjdą do nas na herbatkę”, składającego się z piosenek, które śpiewano w drugiej połowie XX wieku. Będą stylizacje z lat 60., 70. i 80., przeboje, które wszyscy znają i śpiewają i znakomita atmosfera.

Dla uczniów będzie to okazja do wyjścia ze swoją twórczością poza mury szkoły, a dla mieszkańców okolic możliwość spotkania się z nimi w innych niż zazwyczaj okolicznościach. Jak zawsze w czasie pałacowych imprez można będzie porozmawiać przy kawie, zakupić album „Gawłów. Czas i przestrzeń” i spotkać się z członkami Fundacji.

Serdecznie zapraszamy 30 marca, w sobotę, o 17.00. Wstęp wolny.

Izabela Goryniak
Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza
ul. Gawłowska 148