Uhonorowani obywatele i uroczysta sesja

0
114

Trzydniowe święto mieszkańców rozpocznie otwarcie galerii Honorowych Obywateli Sochaczewa. W sekretariacie ratusza na pierwszym piętrze upamiętnione zostaną wszystkie osoby, które otrzymały ten tytuł, począwszy od marszałka Józefa Piłsudskiego, po współcześnie utytułowanych zasłużonych mieszkańców.

Uroczystość odbędzie się w piątek, 8 czerwca o godz. 15 w ratuszu, skąd zebrani udadzą się na plac Kościuszki na okolicznościową sesję Rady Miejskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 od niepodległościowego wykładu pt. „Wpływ Wielkiej Wojny na losy Sochaczewa”, który wygłosi dyrektor Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą Paweł Rozdżestwieński.

Następnie odbędzie się podniesienie flagi na maszt i premierowe wykonanie hejnału Sochaczewa. Kompozycję, na cztery strony świata, zagra trębacz, a potem kwintet instrumentów dętych blaszanych. Hejnał wybrano w drodze konkursu, na który nadesłano z całej Polski dwadzieścia kompozycji. Autorem najlepszej okazał się Piotr Flis, pierwszy flecista Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Uroczystą sesję uświetni wyjątkowy koncert polskich hymnów „Od Bogurodzicy do Mazurka Dąbrowskiego”. Wyjątkowy, gdyż na jednej scenie staną wszystkie sochaczewskie chóry – szkoły muzycznej, Vivace, Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej, Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Patria. Usłyszymy „Bogurodzicę”, „Gaude Mater Polonia”, „Warszawiankę”, „Boże coś Polskę”, „Rotę”, „Hymn Legionów” a na koniec „Mazurka Dąbrowskiego”.

W imieniu władz miasta zachęcamy sochaczewian do udziału w tej podniosłej uroczystość, na którą zaproszeni zostali także przedstawiciele zaprzyjaźnionych samorządów.