Ukradli Niemcom dębowe stoły. Mogą za to dostać do 5 lat

0
53

Sochaczewscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież mebli podczas międzynarodowych targów odbywających się w Niemczech. Policjanci odzyskali dwa stoły i w dalszym ciągu poszukują kolejnych osób związanych z tą sprawą. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z sochaczewskiej komendy zostali powiadomieni przez przedstawicieli jednej z firm o kradzieży stołów dębowych i lamp podłogowych wartych kilkanaście tysięcy złotych. Do przestępstwa miało dojść tuż po międzynarodowych targach, które odbywały się w Hanowerze.

Policjanci Referatu Operacyjno–Rozpoznawczego ustalili, że sprawcami są dwaj mieszkańcy gminy Sochaczew. Mężczyźni w wieku 23 i 28 lat zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Policjantom udało się odzyskać dwa dębowe stoły.

Sprawcy przestępstwa usłyszeli zarzut kradzieży, której dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. Za popełnione czyn grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Kryminalni w dalszym ciągu ustalają pozostałych sprawców kradzieży.

mł. asp. Agnieszka Dzik