Umowa na stadion podpisana

0
64

Przed nami drugi etap przebudowy stadionu miejskiego przy ul. Warszawskiej, polegający m.in. na wymianie płyty głównej boiska i powstaniu sześciotorowej bieżni lekkoatletycznej. W środę 3 kwietnia w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji burmistrz Piotr Osiecki podpisał umowę z przedstawicielem wykonawcy inwestycji. Przedsięwzięcie warte 5,84 mln zł zostanie ukończone do końca października 2019 roku.

Chyba żaden z naszych projektów inwestycyjnych nie był tak szeroko konsultowany z przyszłymi użytkownikami obiektu. Po pierwszym etapie polegającym na przebudowie trybun, w tym roku przystępujemy do kolejnego zadania związanego m.in. z powstaniem nowej płyty głównej boiska i bieżni lekkoatletycznej. W wyniku postępowania przetargowego wykonawcą inwestycji będzie firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. Firma z bardzo dużym doświadczeniem, co daje nam gwarancję rzetelnej i sprawnej realizacji inwestycji – mówił burmistrz Piotr Osiecki przy podpisywaniu umowy. – Dziękuje za wsparcie posłowi Maciejowi Małeckiemu. To dzięki jego staraniom udało się pozyskać naszemu samorządowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w wysokości blisko 2,6 mln zł. Dziękuję także wszystkim radnym miejskim poprzedniej kadencji, którzy swoją decyzją zainicjowali tę inwestycję zabezpieczając środki na dokumentację projektową i wkład własny miasta oraz obecnym radnym, którzy na ostatniej sesji głosowali za realizacją tego zadania. Dzięki temu możemy dziś podpisać umowę – kontynuował burmistrz.

Podpisy na umowie złożyli: burmistrz Piotr Osiecki, skarbnik miasta Jolanta Brzózka oraz wiceprezes zarządu firmy Tamex, Robert Burzycki. Ponadto obecni przy tym wydarzeniu byli: poseł Maciej Małecki, przewodniczący rady miejskiej Sylwester Kaczmarek, zastępca burmistrza odpowiedzialny za inwestycje – Dariusz Dobrowolski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Modernizacji UM – Urszula Cielniak, kierownik Referatu Zamówień Publicznych – Radosław Kwiatkowski, dyrektor MOSiR i prezes RC Orkan Sochaczew – Mieczysław Głuchowski, zastępca dyrektora MOSiR Anna Ulica, prezes KS Orkan Sochaczew – Józef Szajewski.

To bardzo ważny dzień dla sportu w Sochaczewie. Moim marzeniem było to, żeby stadion dogonił, albo przegonił inne części miasta, które rozwijają się bardzo dynamicznie. Przyznam, że i mi się zdarza korzystać z tego obiektu. Wielokrotnie przychodzę tutaj biegać rano. Dlatego szczególnie cieszę się, że powstanie nowa, nowoczesna bieżnia – mówił poseł Maciej Małecki.

Przypomnijmy, zakres prac przedstawia się następująco: likwidacja trybun ziemnych znajdujących się po wschodniej stronie stadionu; przebudowa głównej płyty boiska (8832 m2), ułożenie naturalnej murawy, wyznaczenie linii do gry w rugby i piłkę nożną; montaż piłkochwytów; budowa rzutni do pchnięcia kulą, skoczni w dal i wzwyż; budowa sześciotorowej bieżni lekkoatletycznej z nawierzchni syntetycznej; wykonanie systemu drenażu odprowadzającego wody opadowe z boiska i bieżni oraz zbiorników retencyjnych na deszczówkę (woda posłuży do nawadniania płyty); montaż nowej bramy oraz furtki przy wejściu głównym na stadion; ułożenie chodników (1524 m2), nowa droga wewnętrza i miejsca parkingowe (1.389 m2); oświetlenie całego ternu, wraz z płytą główną boiska.

Zadanie jest wielowymiarowe. To bardzo zaawansowana technologicznie inwestycja, która obejmuje prace przygotowawcze, ziemne, sanitarne, instalacje elektryczne, drenaże. Pomimo że mamy duże doświadczenie, liczymy się z trudnościami w wykonaniu zadania – komentował wiceprezes firmy Tamex, Robert Burzycki.

Obiekt jest wykorzystywany przez trzy stowarzyszenia: Rugby Club Orkan Sochaczew, KS Orkan Sochaczew i UKS Unię Boryszew. W czasie jego przebudowy kluby w większym stopniu będą korzystały z boiska bocznego przy ul. Warszawskiej, ale też obiektów sportowych MOSiR przy ul. Chopina. Choć zgodnie z umową inwestycja ma się zakończyć jesienią tego roku, to pierwsze mecze na nowej płycie boiska rugbiści i piłkarze zagrają dopiero wiosną 2020. Nowa murawa będzie musiała się odpowiednio zaadaptować i zakorzenić.

Licząc koszty zakończonego już pierwszego etapu, związanego z budową trybuny dla blisko tysiąca kibiców, oraz startującego właśnie drugiego etapu, w latach 2018-2019 na modernizację stadionu przy ul. Warszawskiej ratusz wyda prawie 8,7 mln zł.

.