Unia Iłów. Ostatni mecz kontrolny. Za tydzień liga

0
24

Za nami ostatni sparing naszych seniorów przed rozpoczynającą się rundą wiosenną 2019. Po raz kolejny wygraliśmy i to na pewno jest pocieszające. Jednak mamy sporo kontuzji, które uniemożliwiły grę kilku naszym zawodnikom w ostatnich meczach.

Czy do pierwszego meczu ligowego przystąpimy w optymalnym składzie? Oto jest pytanie, na które dzisiaj nie uzyskamy odpowiedzi. Mamy zaś nowe twarze w zespole, przed nami tylko formalności związane z przejściem do naszego klubu. Jakub Lis to nasz 18-letni wychowanek, który ostatnio grał w drużynie juniorów Znicza Pruszków. Zadebiutował w naszej drużynie w sobotnim meczu ze Zrywem Wygoda i od razu zaliczył dobry występ, zdobył 2 gole i na pewno może być kolejnym mocnym punktem zespołu w tej rundzie. Drugi debiutant w naszym zespole to Michał Struzik, młodszy brat Mateusza, który jest od kilku lat podporą Unii. Michał miał ostatnio przerwę w grze, jednak to niezwykle utalentowany zawodnik, który jeszcze rok temu reprezentował Akademię Piłkarską Sochaczew. W rundzie jesiennej rozegrał kilka spotkań w zespole juniorów Bzury Chodaków, a jeszcze wcześniej był już sprawdzany w IV-ligowym zespole tego klubu. Gdyby nie kontuzja na pewno miałby duże szanse gry w zespole, który prowadził wtedy Juliusz Kruszankin. Teraz ma szansę odbudować formę w naszej ekipie. Michał rozegrał sporą część meczu w Wygodzie i wznowił w minionym tygodniu treningi. Jeśli załatwimy formalności transferowe, to nasza kadra zostanie uzupełniona przez dwóch juniorów, którzy będą sporym wzmocnieniem dla zespołu.

Wracając do meczu ze Zrywem Wygoda należy podkreślić, że gramy wreszcie skutecznie. Co prawda nasza gra nie zachwyca, jednak to tylko mecze kontrolne, których zadaniem było znalezienie optymalnych rozwiązań na szalenie ważną rundę wiosenną. Dla nas będą się liczyć przede wszystkim punkty, bo po rundzie jesiennej zajmujemy przedostatnie miejsce w tabeli. Okres przygotowawczy mamy prawie już za sobą, po wynikach sparingów (4 wygrane, 1 porażka) widać, że podopieczni Tomka Trafalskiego, mimo wielu kontuzji, są mocno zmotywowani do walki o utrzymanie. Widać spory progres u naszej młodzieży, która z każdym miesiącem robi postępy. Stąd wydaje się, że nie powinniśmy mieć problemów z utrzymaniem się w lidze okręgowej, ale wszystko okaże się podczas meczów ligowych.

Za tydzień w sobotę 23 marca 2019 o godz. 15.00 na inaugurację rundy wiosennej zagramy na boisku rywala, ze Startem Proboszczewice.

              Zryw Wygoda – Unia Iłów

                                                          2:4 (1:1)

Bramki: Jakub Lis   Tomasz Grzywacz  Alan Karasek 

 

Skład: Hubert Duda, Jakub Lis, Mateusz Żakowski, Tomasz Trafalski, Damian Wojciechowski, Rafał Trakul, Kamil Wojciechowski, Hubert Krasoń, Mateusz Struzik, Michał Struzik, Tomasz Grzywacz

Ponadto: Krystian Rafalski, Mariusz Kunikowski, Alan Karasek, Piotr Felczak, Kamil Kwiatkowski