Unia Iłów. Przegrana w Feliksowie i terminarz rundy wiosennej seniorów

0
12

Przegrana w Feliksowie

seniorzy

W Wielką Sobotę nasi seniorzy doznali piątej porażki w tegorocznym okresie przygotowawczym. Tym razem nieznacznie ulegliśmy Piastowi Feliksów, który na co dzień rywalizuje w Warszawskiej A Klasie.

 

Mecz z Feliksowem był ostatnim sparingiem przed ligą. Nasz zespół rozegrał lepsze spotkanie niż poprzednio z Chąśnem, ale grał niestety bardzo nieskutecznie. W przekroju całego meczu podopieczni Tomka Trafalskiego mieli zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych i tak na dobrą sprawę wynik absolutnie nie oddaje tego, co działo się na boisku. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył w samej końcówce nasz grający trener, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej.

 

Trener Trafalski powiedział po meczu, że „wszystko zweryfikuje liga. Jednocześnie podkreślił, że wyniki w sparingach nie są najważniejsze, ale z drugiej strony drużyna gra adekwatnie do frekwencji na treningach. Niestety dla wielu zawodników praca zawodowa jest dużym ograniczeniem, ponadto kilku zawodników nie mogło przetrenować całego okresu przygotowawczego z powodu kontuzji. Stąd dużo eksperymentów w ustawieniu i przede wszystkim mecze kontrolne były szansą ogrywania się dla kilku juniorów, bo przypomnę, że w okręgówce obowiązuje limit dwóch młodzieżowców, a z tym w obecnej chwili mamy największe problemy. Na szczęście na tę rundę udało się pozyskać kolejnych dwóch młodzieżowców (Adam Zając i w ostatniej chwili Mateusz Struzik – obaj z Bzury Chodaków). Z juniorów zaś w tej rundzie będzie mógł zagrać tylko Adam Skrobosz, który nie dawno skończył 16 lat, pozostali z racji wieku, muszą poczekać do rundy jesiennej. Zatem w tej chwili mamy 5 młodzieżowców, co na pewno daje nam jakiś komfort, bo jesienią często mieliśmy tylko dwóch i nie było żadnego pola manewru”.

 

W najbliższą sobotę o godz. 16.00 zagramy u siebie ze Świtem Staroźreby w ramach 15. kolejki Płockiej Ligi Okręgowej i będzie to inauguracja rundy wiosennej, choć trzeba odnotować, że pierwszą kolejkę rundy rewanżowej rozegrano już w listopadzie ubiegłego roku.

 

Piast Feliksów – Unia Iłów 2:1 (1:0)

Bramka dla Unii:

2:1 –> 88′ Tomasz Trafalski

 

Skład:

Mateusz Rafalski

Marcin Rząp

Mateusz Janicki

Łukasz Świątek

Piotr Chmielak

Mariusz Kunikowski

Adam Zając

Mateusz Struzik

Damian Wojciechowski

Tomasz Grzywacz

Arkadiusz Smagała

 

Ponadto grali:

Daniel Basiński

Mikołaj Kłys

Damian Świątek

Paweł Frankowski

Kamil Wojciechowski

Łukasz Felczak

Adam Skrobosz

Tomasz Trafalski

 

 

Terminarz rundy wiosennej seniorów

seniorzyJuż jutro nasi seniorzy zagrają pierwszy tegoroczny mecz ligowy. Do Iłowa przyjeżdża Świt Staroźreby, który zajmuje 4. miejsce w tabeli i ma punkt przewagi nad naszą drużyną. Jesienią przegraliśmy na wyjeździe 1:2, a gola dla nas strzelił Tomek Grzywacz.

Dzisiaj publikujemy rozkład gier z udziałem naszej drużyny.

Terminarz seniorów w Płockiej Lidze Okręgowej (runda wiosenna)

Unia Iłów – Świt Staroźreby 02.04.2016 (sobota) 16.00
Unia Iłów – Kasztelan Sierpc 09.04.2016 (sobota) 16.30
Unia Iłów – Delta Słupno 16.04.2016 (sobota) 16.00
Skrwa Łukomie – Unia Iłów 23.04.2016 (sobota) 12.00
Unia Iłów – Zryw Bielsk 30.04.2016 (sobota) 17.00
Wisła Duninów – Unia Iłów 07.05.2016 (sobota) 16.00
Unia Iłów – Orzeł Goleszyn 14.05.2016 (sobota) 17.00
Unia Czermno – Unia Iłów 22.05.2016 (niedziela) 17.00
Unia Iłów – ULKS Ciółkowo 28.05.2016 (sobota) 17.00
Amator Maszewo – Unia Iłów 05.06.2016 (niedziela) 11.00
Spójnia Mała Wieś – Unia Iłów 12.06.2016 (niedziela) 11.00
Unia Iłów – Błyskawica Lucień 18.06.2016 (sobota) 17.00

Podopieczni Tomka Trafalskiego rozpoczęli przygotowania do rozgrywek w połowie lutego, przez 6 tygodni rozegrali 7 sparingów (1 zwycięstwo, 1 remis, 5 porażek). W drużynie nastąpiły małe zmiany: do Bzury Chodaków został wypożyczony Piotr Trafalski, a do Akademii Piłkarskiej Sochaczew odszedł Krystian Wawrzyn, W zamian nasz zespół zasilili Adam Zając i Mateusz Struzik z Bzury Chodaków. Ponadto do gry został uprawniony 16-letni Adam Skrobosz. Poza nim z drużyną trenują jeszcze inni juniorzy Łukasz Felczak i Mikołaj Kłys, ale oni nie skończyli jeszcze 16 lat i w tej rundzie nie będą mogli zagrać.

Poniżej pełna kadra drużyny na rundę wiosenną sezonu 2015/2016

Bramkarze:
Michał Siemiński
Mateusz Rafalski
Obrońcy:
Łukasz Świątek
Damian Świątek
Mateusz Janicki
Damian Wojciechowski
Marcin Rząp
Daniel Basiński

Pomocnicy:
Dawid Wojciechowski
Kamil Wojciechowski
Mariusz Kunikowski
Hubert Krasoń
Szymon Kamiński
Tomasz Trafalski
Krystian Piaskowski
Mateusz Struzik (Bzura Chodaków)
Adam Zając (Bzura Chodaków)
Adam Skrobosz (junior)

Napastnicy:
Arkadiusz Smagała
Tomasz Grzywacz
Piotr Chmielak