Unia Iłów. Puchar Polski z Błękitnymi Gąbin. Przygotowania do sezonu dobiegają końca

0
38

➡️ Mecz Pucharu Polski z Błękitnymi Gąbin był ostatnim sprawdzianem dla naszej młodej ekipy przed ligą.

Przegraliśmy wyraźnie, jednak musimy wziąć pod uwagę, że był to nasz piąty mecz w ostatnich ośmiu dniach. Nasze przygotowania miały wyjątkowy charakter, a brak świeżości i dynamiki były do przewidzenia. Brak sił po godzinie gry to także normalny objaw w sytuacji, gdy gramy mecze kontrolne, co drugi dzień. Siła i dynamika mają wrócić na rozgrywki ligowe. Czy to się sprawdzi i zaprocentuje jesienią? Na oceny przyjdzie czas na zakończenie rundy jesiennej.

✅ Błękitni Gąbin – Unia Iłów

6:0 (4:0) 

Skład: Zwierz, Duda (46′ Kunikowski), Żakowski, K. Świątek, Felczak, Kobierecki, Rafalski (54′ Karasek), Trafalski, D. Wojciechowski, Chmielak, Józwik (80′ Kwiatkowski)

********************************************

➡️ Jeśli weźmiemy pod uwagę, że w meczu w Gąbinie w pierwszej jedenastce zagrało 8 młodzieżowców, w tym 6 juniorów, to nie możemy oczekiwać, że ten zespół już teraz będzie wygrywał w rywalizacji z doświadczonymi seniorami. Mimo wysokiej porażki Unici pokazali, że potrafią kreować grę zespołową i wynik wcale nie odzwierciedla przebiegu meczu.

Błękitni to nie ten sam zespół co jeszcze kilka miesięcy temu i generalnie gospodarze wypunktowali nas jak „rasowy bokser”. Praktycznie w pierwszej połowie wszystko im wpadało do siatki, nam zaś w ofensywie brakowało np. Tomka Grzywacza i przede wszystkim zimnej krwi.

Optycznie pod względem gry wcale nie ustępowaliśmy gospodarzom, jednak to oni w wielu sytuacjach byli szybsi i bardziej dynamiczni. Wygrali zasłużenie, ale nie był to mecz do jednej bramki. Naszym celem jest ogrywanie młodzieży, która wzmocniona jeszcze dwoma – trzema doświadczonymi zawodnikami sprawi nam na pewno niejedną niespodziankę. Z drugiej strony ta ekipa jeszcze niejednokrotnie zapłaci frycowe.

Unia ze względu na odejście kilku podstawowych zawodników została zmuszona zdecydowanie odmłodzić zespół, choć już rok temu zapoczątkowaliśmy wyraźne wprowadzanie juniorów do gry seniorskiej. Podstawowe zadanie na nowy sezon to utrzymać okręgówkę dla Iłowa. To, że niektórzy mówią, że „jesteśmy faworytami do spadku” to tym bardziej nasza młodzież będzie zmotywowana, żeby pokazać, że potrafi grać w piłkę.

W sobotę 17 sierpnia zagramy pierwszy mecz ligowy sezonu 2019/2020, na wyjeździe z Mazurem Gostynin.

 

WSZYSTKIE WYNIKI Z OKRESU PRZYGOTOWAWCZEGO / SPARINGI LATO 2019

24.07.2019 (środa) godz. 19.30 / Chąśno
Olimpia Chąśno – Unia Iłów 4:5 (1:0)
 Testowany x2, Grzywacz, Kunikowski, Chmielak

26.07.2019 (piątek) godz. 19.00 / Teresin
KS Teresin – Unia Iłów 2:5 (1:1)
 Kunikowski, Testowany, D. Wojciechowski, Kubisz, Trafalski

1.08.2019 (czwartek) godz. 19.00 / Feliksów
Piast Feliksów – Unia Iłów 4:3 (3:0)
 Chmielak (k), Trafalski x2

2.08.2019 (piątek) godz. 18.30 / Iłów
Unia Iłów – Pelikan II Łowicz 3:9 (2:2)
 Testowany, Grzywacz, Trafalski

5.08.2019 (poniedziałek) godz. 18.30 / Iłów
Unia Iłów – Orkan Sochaczew 3:4 (3:2)
 Trafalski, Grzywacz, K. Świątek

7.08.2019 (środa) godz. 18.30 / Iłów
Unia – Tajfun Brochów 7:4 (3:1, 1:0, 3:3)
  Józwik x3, Chmielak, D. Wojciechowski, Kunikowski, samobójcza