Unia Iłów. Wygrana jak najmniejszym nakładem sił

0
10

seniorzy   Tak grającej Unii dawno nie widzieliśmy. Jednak zwycięzców nie będziemy sądzić, bo mecz pucharowy z Szopenem Sanniki odbywał się na wyjątkowo kiepskim boisku, poza tym nasi piłkarze mieli założone zwycięstwo, ale nie kosztem zdrowia i przypadkowych kontuzji.

Z niżej notowanym rywalem Unici zagrali po prostu słabo i tylko fragmentami pokazali, że grają dwie klasy wyżej. Zaś piłkarze z Sannik byli wyjątkowo zdeterminowani, stąd należą im się duże brawa za walkę i za stworzone sytuacje. Z przebiegu gry wcale nie zasłużyli na porażkę, jednak doświadczenie i wyższa kultura gry były po stronie naszego zespołu. Jednocześnie licznie przybyli kibice gospodarzy mieli sporo emocji i satysfakcji, że ich drużyna pokazała się z dobrej strony.

W naszym zespole szansę gry otrzymał rezerwowy bramkarz Mateusz Rafalski, który przynajmniej dwa razy uchronił swój zespół przed utratą gola, ponadto gospodarze po świetnej akcji raz trafili piłką w poprzeczkę. Z naszej strony na uwagę zasługuje fakt, że mimo słabej gry potrafiliśmy zadać rywalowi ciosy, które można porównać do zachowania rasowego boksera. Przeciwnik niezwykle ambitny atakował przez większość czasu gry, a my punktowaliśmy go z niezwykłą precyzją. Z drugiej strony na nierównym boisku popełnialiśmy błędy, które rzadko zdarzają się nawet w lidze okręgowej.

W następnej rundzie Pucharu Polski gramy u siebie z czwartoligową Bzurą Chodaków. Będą to więc derby powiatu, na które już teraz zapraszamy do Iłowa w najbliższą środę 16 września o godz. 17.00.

Szopen Sanniki  – Unia Iłów 3:5 (3:3)
Bramki dla Unii:
0:1 –> 12′ Piotr Chmielak (bez asysty)
1:2 –> 27′ Piotr Chmielak (as. Tomasz Trafalski)
1:3 –> 31′ Tomasz Grzywacz (as. Tomasz Trafalski)
3:4 –> 70′ Arkadiusz Smagała (as. Tomasz Trafalski)
3:5 –> 88′ Tomasz Grzywacz (as. Daniel Basiński)
   
Skład: Rafalski – Basiński, Janicki, Ł. Świątek, Wawrzyn – T. Trafalski, Krasoń (65′ P. Trafalski), K. Wojciechowski, Chmielak (75′ Kamiński) – Smagała, Grzywacz (89′ Siemiński)

Poniżej pozostałe wyniki 1/8 finału Pucharu Polski POZPN i zestaw par ćwierćfinałowych

1/8 finału – 8/9 września 2015

GKS Góra – Skra Drobin 1:6 (0:3)
Unia Czermno – Mazur Gostynin 1:0 (1:0)

Stoczniowiec Płock – Wisła II Płock 1:6
Wisła Sobowo – Błękitni Gąbin 3:0 v.o.

Wisła Duninów – Bzura Chodaków 2:3
Szopen Sanniki – Unia Iłów 3:5 (3:3)

Zryw Bielsk – Amator Maszewo 2:4 (0:1)
Lwówianka Lwówek – Kasztelan Sierpc 0:4

1/4 finału – 16 września 2015

Unia Czermno – Skra Drobin
Wisła Sobowo – Wisła II Płock
Unia Iłów – Bzura Chodaków
Kasztelan Sierpc – Amator Maszewo