Uniwersum Metro 2033 w końcu w Polsce

0
53

UniwersumMetro2033-DzielnicaObiecana000

Fanom książek i ogólnie realiów (w końcu były nawet gry wideo z tej serii) nie trzeba przedstawiać Metro 2033. Te dwie książki – „Metro 2033” i „Metro 2034” autorstwa Dmitra Glukhovskyego stały się wyjściem dla (również jego autorstwa) pomysłu na „Uniwersum Metro 2033”, gdzie inni twórcy mieliby rozszerzać postapokaliptyczny świat „Metra” po zakończeniu wyniszczającej glob wojny nuklearnej. Większość powieści tyczyła znów Rosji, chociaż niekoniecznie moskiewskiego metra. Pojawiły się także historie związane z Włochami czy byłymi Prusami.

Już 27 sierpnia ukaże się pierwsza polska książka w Uniwersum Metro 2033. „Dzielnica obiecana” autorstwa Pawła Majki wcale nie będzie toczyła się w zrujnowanym warszawskim metrze, a w okolicach Nowej Huty i Krakowa. Za okładkę odpowiada Ilii Jackiewicz znany z ilustrowania innych tytułów z Uniwersum.

UniwersumMetro2033-DzielnicaObiecana002

Poniżej prezentujemy fragment:

Dwie dekady po atomowej zagładzie, czasy Pożogi. Gatunek homo sapiens na powrót został sprowadzony do roli jednego z konkurentów w grze o przetrwanie. Zmieniło się wszystko. Tylko ludzie pozostali tacy, jak dawniej.

Nowa Huta. Zaprojektowane i zbudowane od podstaw robotnicze miasto. XVIII dzielnica Krakowa. To tu, w podziemnych schronach, mieszkają ci, którzy przetrwali nuklearną apokalipsę. Każdy dzień oznacza dla nich walkę, każdy miesiąc przynosi nowe zagrożenia. Wśród strzępów cywilizacji przeżycie kolejnego roku zakrawa na cud.

Zdradzeni i zmuszeni do ucieczki mieszkańcy Nowej Huty wyruszają na poszukiwanie mitycznego raju – Kombinatu. Nie wiedzą jeszcze, że z niedostępnego dla nich centrum Krakowa nadciąga przerażająca horda, która odmieni znany im świat.

Jednak to śmiertelne niebezpieczeństwo okaże się tylko tłem dla piekła, które ludzie niezmiennie gotują sobie sami nawzajem.