Urzędnicy amerykańscy prowadzą negocjacje w sprawie ratownictwa w Pierwszej Republice – źródła

NOWY JORK, 28 kwietnia (Reuters) – Amerykańscy urzędnicy koordynują nadzwyczajne rozmowy w celu ratowania First Republic Bank (FRCN), ponieważ wysiłki sektora prywatnego prowadzone przez doradców banku nie osiągnęły jeszcze porozumienia, podają trzy źródła zaznajomione z sytuacją. .

Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC), Departament Skarbu i Rezerwa Federalna należą do agencji rządowych, które w ostatnich dniach zaczęły planować spotkania z instytucjami finansowymi w sprawie rozwiązania trudnego pożyczkodawcy, podają źródła.

Chociaż rząd jest w kontakcie z Pierwszą Republiką i jej doradcami od kilku tygodni, nowe zaangażowanie pomaga przyciągnąć więcej stron do stołu negocjacyjnego, w tym banki i firmy private equity, dodało jedno ze źródeł.

Nie jest jasne, czy rząd USA rozważa udział w ratowaniu Pierwszej Republiki przez sektor prywatny. Jednak zaangażowanie rządu ośmieliło kierownictwo Pierwszej Republiki, gdy walczą o zawarcie umowy, która pozwoli uniknąć przejęcia przez amerykańskie organy regulacyjne, podało jedno ze źródeł.

Pierwsza Republika stała się epicentrum regionalnego kryzysu bankowego w USA w marcu po tym, jak zamożni klienci napędzający jej słaby wzrost zaczęli wycofywać depozyty i bojkotować bank.

Urzędnicy amerykańscy uważają, że umowa z sektorem prywatnym jest lepsza niż pierwsza republika podlegająca zarządowi komisarycznemu FDIC, podają dwa źródła.

Jednak kilka zaproponowanych opcji – w tym sprzedaż aktywów lub utworzenie „złego banku”, który izolowałby swoje podwodne aktywa – jak dotąd nie przyniosło porozumienia, dodały źródła.

Każda ugoda powinna wiązać się z ochroną przed stratami. Straty te będą wynikać z portfela pożyczek Pierwszej Republiki i portfela instrumentów o stałym dochodzie, a jej aktywa o niskiej rentowności odpowiadają za wzrost stóp procentowych.

Struktura transakcji, która jest największą szansą na ratunek dla Pierwszej Republiki, jest spółką specjalnego przeznaczenia, która dzieli część aktywów pożyczkodawcy na zakup innych banków, podają dwa źródła zaznajomione z dyskusjami.

READ  Katastrofa kolejowa w Grecji: Liczba ofiar śmiertelnych wzrasta do 57, gdy gotuje się gniew

Banki niechętnie kupują te aktywa z dyskontem rynkowym, a Pierwsza Republika ma nadzieję, że urzędnicy amerykańscy skłonią ich do udziału lub zapewnią jakąś formę wsparcia rządowego dla transakcji, podało jedno ze źródeł.

CNBC poinformowało w piątek, powołując się na źródła, że ​​rozmowy rządowe koncentrują się obecnie na przygotowaniu Pierwszej Republiki do objęcia zarządu komisarycznego FDIC i że taki wynik jest prawdopodobny. W zarządzie komisarycznym fundusz FDIC poniósłby straty poniesione w wyniku przejęcia podwodnych aktywów Pierwszej Republiki. FDIC odzyska te straty od wszystkich banków uczestniczących w programie ubezpieczeniowym bez szkody dla amerykańskich podatników.

Źródła prosiły o anonimowość, ponieważ rozmowy są poufne.

„Kontynuując obsługę naszych klientów, prowadzimy rozmowy z kilkoma stronami na temat naszych opcji strategicznych” – czytamy w oświadczeniu First Republic.

Departament Skarbu, Rezerwa Federalna i FDIC odmówiły komentarza.

Od piątku akcje Republiki spadły o 30% do 4,31 USD.

Banki z Wall Street starają się znaleźć rozwiązanie dla Pierwszej Republiki, odkąd 11 największych amerykańskich pożyczkodawców zdeponowało 30 miliardów dolarów w banku 16 marca, aby złagodzić regionalny kryzys bankowy, który doprowadził do upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank.

Dyskusje na temat umowy nabrały nowego tempa w tym tygodniu po tym, jak Pierwsza Republika w poniedziałek ujawniła ponad 100 miliardów dolarów odpływu depozytów w pierwszym kwartale. Chociaż bank twierdził, że jego depozyty się ustabilizowały, ujawnił, że traci pieniądze, ponieważ musiał zastąpić wycofane depozyty oprocentowanymi środkami z Banku Rezerw Federalnych.

First Republic rozważa wielki cios, a nawet całkowitą stratę dla akcjonariuszy, w ramach opcji powstrzymania amerykańskich organów regulacyjnych przed przejęciem go, podało jedno ze źródeł. Akcje Pierwszej Republiki straciły 95% swojej wartości od czasu rozpoczęcia regionalnego kryzysu bankowego 8 marca.

Reportaż Andrei Shalal w Waszyngtonie i Nubur Anand w Nowym Jorku; Dodatkowe raporty autorstwa Davida Frencha; Montaż przez Lananh Nguyen, Megan Davies i Gerry Doyle

READ  Europejskie giełdy otwierają się wyżej po porozumieniu w sprawie pułapu zadłużenia USA

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *