USA, G7 ujawnią nowe sankcje wymierzone w Rosję na Ukrainę

Hiroszima, Japonia, 19 maja (Reuters) – Stany Zjednoczone i główne gospodarki „Grupy Siedmiu” ujawnią nowe sankcje i ograniczenia eksportowe wymierzone w wojnę Rosji z Ukrainą, powiedział amerykański urzędnik. Japonia.

Przywódcy G7 zebrali się w Hiroszimie w piątek, a inwazja na Ukrainę, która trwa już drugi rok, jest jednym z głównych punktów programu. Stany Zjednoczone rozszerzyły surowe sankcje gospodarcze na rosyjskie firmy, banki i osoby fizyczne, a nadchodzące ogłoszenie ma na celu potwierdzenie determinacji światowych mocarstw do wspierania Ukrainy i wywierania presji na Moskwę.

Rozmawiając z dziennikarzami w czwartek przed spotkaniem, urzędnik USA powiedział, że ostatnie wysiłki G7 mają na celu zakłócenie zdolności Rosji do dostarczania dostaw na pole bitwy, zamknięcie luk wykorzystywanych do unikania sankcji, dalsze zmniejszenie międzynarodowego zaufania do rosyjskiej energii i ograniczenie dostępu Moskwy do międzynarodowy system finansowy.

„Nasze zaangażowanie w dalsze dokręcanie śrub w stosunku do Rosji pozostaje tak samo silne jak w zeszłym roku” – powiedział urzędnik.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy, w tym Unia Europejska i Wielka Brytania, od inwazji na Ukrainę w lutym 2022 r. nadal zaostrzają sankcje gospodarcze i presję na Rosję w zakresie kontroli eksportu. Prezydent Władimir Putin, sektor finansowy i oligarchowie.

W ostatnich miesiącach Waszyngton rozprawia się z uchylaniem się od sankcji, koncentrując się bardziej na towarach podwójnego zastosowania, które mają zarówno zastosowania komercyjne, jak i wojskowe.

Najnowszy zestaw amerykańskich sankcji obejmuje „rozległe ograniczenia dotyczące różnych towarów o krytycznym znaczeniu wojennym” i zablokowałby eksport z USA, dodając około 70 firm z Rosji i krajów trzecich do czarnej listy Departamentu Handlu USA.

READ  Cztery wykresy ilustrujące kryzys Southwest Airlines

Ponadto Stany Zjednoczone ogłoszą około 300 nowych sankcji przeciwko „pośrednikom finansowym”, osobom fizycznym, firmom, statkom i samolotom w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji, które wspierają przyszłe możliwości Rosji w zakresie wydobycia energii i wojny.

Uprawnienia USA w zakresie sankcji zostaną rozszerzone na wiele sektorów rosyjskiej gospodarki.

Amerykański urzędnik powiedział, że Waszyngton podejmie znaczące kroki w celu ściślejszego dostosowania swoich działań do UE i Wielkiej Brytanii, aby zapewnić jak najlepszą koordynację G7 w odpowiedzi na „brutalne działania Rosji”.

Relacja Jeffa Masona i Trevora Hunnicutta z Hiroszimy w Japonii; Dodatkowe raporty Daphne Saletakis i Susan Hevey w Waszyngtonie; Montaż autorstwa Heather Timmons i Marka Heinricha

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *