Ustawodawcy wzywają do zaostrzenia zasad etycznych po rewelacjach Clarence’a Thomasa

WASHINGTON — Demokratyczni prawodawcy w czwartek powtórzyli wezwania do zaostrzenia zasad etycznych dla Sądu Najwyższego po tym, jak raport rzucił światło na prezenty i wsparcie, które sędzia Clarence Thomas przyjął od głównego konserwatywnego darczyńcy przez prawie 20 lat.

A Śledztwo przeprowadzone przez ProPublica Okazało się, że Justice Thomas prawie co roku towarzyszył miliarderowi z branży nieruchomości Harlanowi Crowe’owi podczas serii wystawnych wakacji, nie ujawniając ich. W podróżach p. Długi pobyt na łodzi Wrony, Mr. Prywatny odrzutowiec Crowe’a i Mr. Obejmuje wizyty w prywatnym odosobnieniu Grove przeznaczonym wyłącznie dla mężczyzn.

Rewelacje, ujawnione w czwartek, ponownie przyjrzały się sędziemu Thomasowi, który od dawna boryka się z pytaniami o konflikty interesów częściowo spowodowane działalnością polityczną jego żony, Virginii Thomas, ponieważ ustawodawcy nalegali, aby dziewięciu sędziów sądu wymagało surowszych zasad etycznych.

„Wszędzie indziej w rządzie obowiązuje zasada etyki” – powiedział w wywiadzie senator Sheldon Whitehouse, demokrata z Rhode Island, który zasiada w komitecie Komisji Sądownictwa nadzorującym sądy federalne. „Jedynym miejscem w amerykańskim rządzie, gdzie to nie jest prawda, jest Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych, gdzie dziewięciu sędziów wycofało się z tego podstawowego procesu. Fakt, że nie ma możliwości przeprowadzenia niezależnego wewnętrznego dochodzenia w sprawie wymiaru sprawiedliwości, polega na tym, jak sędzia Thomas był w stanie uniknąć tych niepowodzeń w raportowaniu.

Przyjaźń między sędzią Thomasem i panem Crowe’em budzi zdziwienie od lat 90. Pan. Crow przekazał darowizny na cele prowadzone przez panią Thomas. .

W oświadczeniu p. Crowe zaprzeczył bezprawnemu wpływowi na wymiar sprawiedliwości.

„Gościnność, którą okazaliśmy Thomasom na przestrzeni lat, nie różni się od gościnności, którą okazaliśmy wielu naszym najdroższym przyjaciołom” – powiedział. „Mamy wielkie szczęście, że mamy wielu przyjaciół, którzy odnoszą sukcesy zawodowe i finansowe, a spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi zawsze było dla nas priorytetem. Sędzia Thomas i Ginny nie prosili o taką gościnność.

READ  Rynki azjatyckie w większości spadały, ponieważ bank centralny ostrzegł przed ryzykiem recesji napędzanej kryzysem bankowym

Ze względu na działalność polityczną pani Thomas kwestie konfliktu interesów nękały sędziego Thomasa przez lata.

Wiadomości tekstowe wysłane przez panią Thomas do najwyższych urzędników administracji Trumpa w tygodniach między wyborami prezydenckimi w 2020 r. a atakiem na Kapitol 6 stycznia pokazują, że była ona aktywnie zaangażowana we wpływanie na działania legislacyjne zakłócające rasę. Rewelacja wywołała pytanie, czy sędzia Thomas powinien zrezygnować z zajmowania się przypadkami zamieszek.

Przedstawicielka Alexandria Ocasio-Cortez, nowojorska demokratka; Wezwał do sprawiedliwości powinien zostać odwołany.

„To wykracza poza partię lub stronniczość” – dodał na Twitterze. „Ten poziom korupcji jest szokujący – niemal karykaturalny”.

Działacze forsujący reformy w Sądzie Najwyższym domagali się dalszych zmian strukturalnych w sądzie.

„Sąd Najwyższy jest najmniej odpowiedzialną częścią naszego rządu, a jeśli chodzi o podstawowe operacje nadzoru, nic się nie zmieni bez całkowitego ponownego rozpatrzenia jego obowiązków przez ustawodawcę” – powiedziała dyrektor wykonawcza Fix, Gabrielle Roth. Sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *