V kiermasz świąteczny w Hotelu Chopin

0
50

16537

Zapraszamy wszystkich ceniących rękodzieło na kiermasz świąteczny „Boże Narodzenie na Mazowszu”, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Powiatowy Zespół Edukacji, Kultury i Sportu oraz Hotel Chopin. Tegoroczna, piąta edycja, odbędzie się w niedzielę 11 grudnia w sali balowej hotelu przy ul. Traugutta 21, w godzinach 10.00 – 15.00.

Każda poprzednia edycja kiermaszu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Liczymy zatem, że w tym roku będzie podobnie. Zapraszamy już dziś na tę imprezę promocyjno-wystawienniczą. Będzie to okazja nie tylko do podziwiania rękodzieła i wyrobów świątecznych, ozdobnych, ale być może zakupu upominków świątecznych dla najbliższych. Swoje wyroby zaprezentują indywidualni wystawcy, ale też instytucje, w tym placówki pomocowe, oświatowe, szkoły – łącznie ponad 70 wystawców nie tylko lokalnych z Sochaczewa i okolic, ale również z pobliskich powiatów ościennych.

Kiermasz stanowi doskonałą okazję do utrwalania tradycji świątecznych i promowania Ziemi Sochaczewskiej. Zwiedzający będą mogli zakupić świąteczne dekoracje i ozdoby do domu, a także upominki, które będą doskonałym i wyjątkowym prezentem pod choinkę dla bliskich.

Na kilkudziesięciu stoiskach wystawienniczych oferowane będą nie tylko ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne, ale również wyroby rękodzielnicze i produkty lokalnych wytwórców, które mogą być doskonałym upominkiem dla bliskich – różnorodne świąteczne przedmioty dekoracyjne. Będą wyroby szydełkowe, z filcu, z drewna czy masy solnej. Będą stoiska z biżuterią, obrazami, aniołami i ręcznie wykonane zabawkami dla najmłodszych. Będzie można też zakupić pierniki, miody i produkty pszczele, ciasta, soki a nawet swojskie wyroby wędliniarskie.
W programie kiermaszu ponadto wspólne kolędowanie z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie oraz jak zawsze degustacja tradycyjnych potraw świątecznych przygotowanych przez kuchnię Hotelu Chopin. Zapraszamy do odwiedzenia w świąteczną niedzielę, 11 grudnia kiermaszu bożonarodzeniowego. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.
A po kiermaszu, od godz. 15.00 w imieniu władz miasta zapraszamy na plac Kościuszki na wspólne rodzinne kolędowanie i spotkanie ze św. Mikołajem.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie