V Nadwiślańskie Dyktando

0
143

V Nadwiślańskie Dyktando z prof. Jerzym Bralczykiem i doc. dr Grażyną Majkowską już za nami… „Kobieta cud, o ponadprzeciętnym IQ, wymarzona towarzyszka życia każdego mężczyzny…” to bohaterka tegorocznego V Nadwiślańskiego Dyktanda w Wyszogrodzie z udziałem dwójki autorytetów w dziedzinie języka polskiego prof. dr. hab. Jerzego Bralczyka i doc. Dr Grażyny Majkowskiej. Jak co roku ponad 110 uczestników rywalizowało o tytuł mistrza ortografii w trzech kategoriach: uczniowie szkół gimnazjalnych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i zaproszeni goście, czyli grupa VIP, i jak zawsze poziom trudności był na tyle wyskoki, że każdy mógł znaleźć w tekście słowo, którego nie dał rady napisać bez błędu. Śmiałkowie przybyli ze szkół gimnazjalnych w: Wyszogrodzie, Małej Wsi, Czerwińska, Bulkowa, Młodzieszyna i Bodzanowa, szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie oraz gospodarze. Dyrektor powitała naszych zacnych gości, uczestników oraz współorganizatora i jednocześnie sponsora nagród V Nadwiślańskiego Dyktanda – Starostwo Powiatowe w Płocku, które reprezentowali: Iwona Sierocka – wicestarosta, Małgorzata Struzik – dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, Karolina Koper – dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji. Nagrodą dla wszystkich zgromadzonych był niewątpliwie udział w dyskusji z udziałem prof. Bralczyka i doc. Majkowskiej, gdzie każdy mógł nie tylko przysłuchiwać się, ale również zadać nurtujące go pytanie na temat ojczystej mowy.

Tegorocznymi laureatami dyktanda zostali:

Szkoły gimnazjalne: I miejsce – Klaudia Michalska – Gimnazjum im. Anny Nakwaskiej w Małej Wsi, II miejsce – Aleksandra Golus – Gimnazjum w Bulkowie, III miejsce – Magdalena Kaźmierczak – Gimnazjum im. Bohaterów Bitwy nad Bzurą w Wyszogrodzie.

Szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce – Emilia Bombalicka – Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku, II miejsce – Aleksandra Sobocińska – Zespół Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie, III miejsce – Joanna Macioszek Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku.

Kategoria VIP I miejsce – Justyna Klimczewska, II miejsce – Hubert Więckowski Bizon dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wyszogrodzie, III miejsce – Ewa Sokolnicka – dyrektor ds sprzedaży Vistula BS w Wyszogrodzie.

Serdecznie gratulujemy!!!