V Rajd Sąsiadów gościł w gminie Iłów

0
38

26 lipca odbył się jubileuszowy V Rajd Rowerowy organizowany  przez Klub Rowerowy MUKS Tandem Gąbin. Wydarzenie odbyło się pod patronatem burmistrza Gąbina i wójta Iłowa.

Jako pierwsi, około godziny 9:00, na trasę Rajdu wyjechali mieszkańcy gminy Iłów, którzy dojechali do ronda w Wymyślu, aby powitać nadjeżdżających gości. Około godziny 10:00 z gąbińskiej starówki na trasę ruszyli cykliści z Gąbina, Łącka i Płocka. O bezpieczeństwo rowerzystów na trasie Rajdu zadbała Ochotnicza Straż Pożarna z Gąbina i Ochotnicza Straż Pożarna z Suchodołu.

Tegorocznym miejscem spotkania i wspólnej integracji była przystań w Suchodole. O godzinie 12 nad Wisłą pojawili się pierwsi cykliści, powitani gromkimi brawami. Gości powitali prezes Klubu Rowerowego MUKS Tandem Gąbin Wiesław Rybicki i wójt Jan Kraśniewski,  którzy aktywnie uczestniczyli w Rajdzie. Wręczono pamiątkowe medale i zaproszono na tradycyjny poczęstunek przygotowany przez Międzysołeckie Koło Gospodyń Wiejskich Nadwiślanki. Była grochówka, grill, ciasta, napoje zimne i ciepłe – wszystko cieszyło podniebienie. O kulturalną część spotkania zadbał Gminny Ośrodek Kultury, którego soliści zaprezentowali na scenie utwory związane z okolicznościami przyrody –  „Spotkajmy się z Wisłą nad Wisłą”,  jak również największe przeboje polskie i światowe. Nie zabrakło również atrakcji nad samą Wisłą – dzięki Grzegorzowi Zwierzchowskiemu uczestnicy spotkania mogli poczuć odrobinę adrenaliny płynąc po Wiśle.

Spotkanie odbyło się zgodnie z wytycznymi reżimu sanitarnego, mimo to pogoda i humory dopisały wszystkim. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom – mamy nadzieję, do zobaczenia!

.