VI edycja akcji charytatywnej Niebieska Gwiazdka

0
24

Szósty raz policjanci z posterunku w Teresinie wraz z mieszkańcami gminy ruszają z akcją charytatywną „Niebieska Gwiazdka”. To szczególny czas, gdy cała gmina łączy siły, by pomóc najbardziej potrzebującym.

Pomysłodawczynią akcji jest dzielnicowa – st. sierż. Anna Opęchowska-Ciak. Policjantka „zaraziła” swoim pomysłem Agnieszkę Ptaszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „IMPULS”, a także liczne grono mieszkańców oraz darczyńców, którzy mieszkają także poza granicami kraju. Policjantka wspólnie z wolontariuszami zbiera żywność długoterminową, środki czystości, sprzęt AGD, artykuły szkolne i zabawki. Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli, co roku udaje się zorganizować pomoc na święta dla wielu rodzin.

Starszy sierżant Anna Opęchowska-Ciak służy w Policji od września 2008 roku. Od początku służbę pełniła w Posterunku Policji w Teresinie. Zawsze zaangażowana w swoich działaniach, odwiedzała potrzebujących nawet będąc w zaawansowanej ciąży. Teraz jej dwaj synowie też dzielnie pomagają mamie podczas akcji charytatywnej.

Paczki trafiają do najbardziej potrzebujących tuż przed Wigilią. Policjantka-Mikołaj zjawia się z podarunkami wywołując na twarzach ludzi uśmiech. Bardzo często pojawiają się również łzy szczęścia. To właśnie dzięki akcji dzielnicowej niektóre dzieci dostały prezent po raz pierwszy w życiu.

Akcja początkowo koncentrowała się tylko na najbardziej potrzebujących osobach z gminy Teresin. W tym roku akcja została rozszerzona. W porozumieniu z innymi dzielnicowymi, z każdej z pozostałych gmin powiatu sochaczewskiego wytypowano rodzinę lub osoby samotne, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Oni w tym roku również zostaną objęci pomocą w ramach akcji Niebieska Gwiazdka.

Zapraszamy do udziału w uroczystej mszy świętej, która odbędzie się 16 grudnia 2018 roku o godz. 10 w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie. Nabożeństwo odbędzie się w intencji osób potrzebujących, samotnych i seniorów. Po mszy, w sali św. Bonawentury odbędzie się koncert charytatywny Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Zbiórka darów będzie prowadzona również podczas koncertu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*