VIII Piknik Rodzinny „Sochaczew – 7 wieków historii”

0
30

Mija 8 lat od rozpoczęcia organizacji autorskiego projektu Jakuba Wojewody – Pikniku rodzinnego „Sochaczew-7 wieków historii”. Projekt ten przybliża historię naszego miasta, poprzez ciekawe pokazy, animacje, w obrazowy i przystępny dla wszystkich sposób. Cykl pokazów, każdego roku osadzony jest w różnych okresach dziejowych i skupia w Sochaczewie wiodących odtwórców historycznych. W ciągu 8 lat gościliśmy już w Sochaczewie, średniowiecznych wojów, rycerzy króla Kazimierza, lisowczyków, husarię a także żołnierzy napoleońskich i partyzantów Armii Krajowej. Udało się przez ten czas ukazać kunszt najlepszych odtwórców-rekonstruktorów i kaskaderów z Polski i Europy.

W tym roku nasz VIII piknik – jako swego rodzaju „wehikuł czasu” – zabierze Was w czasy I wojny światowej, zwanej też Wielką Wojną. Tematyczne wystawy plenerowe zaprezentują rekonstruktorzy oddziałów wojskowych wszystkich armii I wojny światowej. Zaprezentowana zostanie autentyczna broń, oraz repliki ze zbiorów muzealnych i prywatnych.

W programie prezentacja jazdy konnej woltyżerki w wykonaniu kaskaderów konnych z grupy „East Riders”, wystawy grup rekonstrukcyjnych z okresu I wojny światowej, pokazy dynamiczne z użyciem broni palnej i pirotechniki, pokaz artyleryjski i inne. Nie zabraknie animacji dla najmłodszych, zajęcia ze strzelectwa sportowego poprowadzą instruktorzy a kuchnia polowa wyda darmowy poczęstunek – gulasz wojskowy

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do spędzenia wolnego czasu 14 października, w godzinach 14-18.00 na Polach Czerwonkowskich przy ulicy Olimpijskiej.

Termin: Niedziela, 14 października 2018 r., w godzinach 14.00-18.00

Miejsce: Sochaczew, Pola Czerwonkowskie, ul. Olimpijska.

Epoka: W okopach Wielkiej Wojny 1914 – 18 r.

Organizatorzy: Jakub Wojewoda i Stowarzyszenie Muzealna Grupa Historyczna im. II/18 pp., Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

Patron honorowy: Burmistrz miasta Sochaczew Piotr Osiecki.

Patronat medialny: Radio Sochaczew, Echo Powiatu, Ziemia Sochaczewska, Express Sochaczewski, Stary Sochaczew.