W nich tkwi siła. Mazowieckie Przeglądy Twórczości Artystycznej ŚDS

0
30

Organizowane od 1999 roku Mazowieckie Przeglądy Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy integrują środowiska osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz z zaburzeniami psychicznymi z terenu całego województwa. Przez lata przegląd stał się jedną z największych tego typu imprez w centralnej Polsce. Kolejny odbędzie się już 19 września.

Uczestnicy będą mieli szansę zaprezentować swoje talenty przed szeroką publicznością, nie tylko widzami niepełnosprawnymi. Mazowieckie Przeglądy Twórczości Artystycznej stały się miejscem gdzie spotykają się teatr, śpiew, performance, malarstwo, rzeźba i rękodzieło. Zobaczyć można w ich trakcie rzeczy zupełnie unikalne i dotyczy to zarówno emocji panujących na scenie, jak i tego, co prezentowane jest na towarzyszącej wydarzeniu ekspozycji.

XVIII Mazowiecki Przegląd Twórczości Artystycznej ŚDS rozpocznie się w czwartek 19 września o godz. 10:00, tradycyjnie w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101. Jego hasło brzmi „Siła jest w nas – od zależności ku samodzielności”. Potrwa on do godz. 18:00 i zakończy go wspólna zabawa taneczna.