W oczekiwaniu na finały Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej

0
24

W miniony weekend planowane były finały XXVI edycji Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, z wiadomych przyczyn nie zostały one rozegrane. Jedyne co możemy zagwarantować jeżeli chodzi o ostateczne rozstrzygnięcia to mecze pełne emocji, widowiskowych akcji,  mamy nadzieję że również kibiców na trybunach Chodakowskiej hali.

Drużyny SRS Most Wyszogród i KS Piast Feliksów spotkały się już kiedyś w finale w sezonie 2016/17 (XXIII edycja). Dla zawodników z Feliksowa był to wynik dobrze wykonanej  pracy – drużyna debiutowała w jubileuszowym XX sezonie (2013/14), i tu ciekawostka, po pierwszych spotkaniach, przegranych 3:0, pierwszy wygrany set to mecz ze Stegnami Wyszogród w VIII kolejce  XX edycji ligi.

W finale XXIII sezonu pierwszy i drugi mecz należał do doświadczonych zawodników z Wyszogrodu:

SRS Most Wyszogród – KS Piast Feliksów 3:2 (25:14, 24:26, 25:17, 23:25, 15:12)

Rewanż: KS Piast Feliksów – SRS Most Wyszogród 1:3 (15:25, 25:19, 17:25, 21:25)

Drużyny zagrały w składzie:

SRS Most Wyszogród: Emil Jasiński, Jerzy Jędrzejak, Kamil Zwierzchowski, Marcin Błaszczyk, Piotr Rasztemborski, Tomasz Rogoziński, Łukasz Lewandowski, Radosław Pachelski, Grzegorz Kozak

KS Piast Feliksów: Piotr Fergin, Artur Rokicki, Piotr Ostrowski, Mateusz Koperski, Patryk Kowalski, Marcin Rabiega, Maciej Rabiega, Mateusz Burzyński, Adrian Kucharewicz, Mateusz Grzegorek, Jakub Zalewski, Adam Wiśniewski, Konrad Kierzkowski.

 

Spotkanie o III miejsce również budzi emocje, pod siatka spotkają się zawodnicy z KS Bielice – lider po rundzie zasadniczej, od pierwszych kolejek typowany jako co najmniej finalista tegorocznych rozgrywek oraz Volley CKU Sochaczew – drużyna składająca się z zawodników dawnych drużyn Volleya i ZSR CKU, największych boiskowych rywali poprzednich edycji.

AZS Team Volley Sochaczew – pierwszy sezon w lidze, po pierwszych kolejkach oraz po składzie drużyny oceniany jako pewniak w pierwszej czwórce, jednak po raz kolejny sprawdza się zasada że podczas rundy zasadniczej każdy stracony punkt ma ogromne znaczenie w końcowej tabeli. Pozostała gra o V miejsce z ekipą Teresina – doświadczoną drużyną wzmocnioną młodymi zawodnikami, kilka edycji wcześniej zawsze w pierwszej czwórce, obserwując ostatnie edycje – im bliżej końca ligi tym lepsze wyniki.

Czekamy zatem na decyzje, które pozwolą ustalić nowe terminy meczów finałowych.