W Szkole Podstawowej w Kamionie…

0
41

Dzieci uczą rodziców „Bezpieczne ferie”

Ferie zimowe to dla dzieci miły i długo oczekiwany czas. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania, czy też w domu.

Mając na względzie bezpieczeństwo naszych małych uczniów, w ostatnim tygodniu przed feriami, w piątek 7 lutego zorganizowane zostały zajęcia „Bezpieczne ferie” w ramach programu „Dzieci Uczą Rodziców”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I-II. Była to już trzecia lekcja w ramach tej edukacyjnej akcji. Na zajęciach dzieci zapoznały się z „Dziewiątką Bezpieczeństwa ”. W trakcie prezentacji multimedialnej dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać czas na dworze w czasie zimowych zabaw, w jaki sposób ocenić czy dane miejsce nadaje się do bezpiecznej zabawy, jakich sytuacji należy unikać, jak właściwie ubierać się gdy na dworze panuje zimowa aura. Ponieważ ferie to nie tylko zabawa na dworze, istotnym elementem zajęć była również rozmowa dotycząca bezpiecznego spędzania czasu w domu, przypomniano zasady bezpiecznego korzystania ze stron internetowych . Nie zabrakło też przypomnienia, w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze, również po zmroku. Dzień wcześniej nasi uczniowie otrzymali od władz gminnych odblaski, nikt więc nie może o niej zapomnieć i pamiętać jaki jest cel jej noszenia.

.

.

Konkurs na SUPERDZIECIAKA 2020 w Młodzieszynie

5 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej w Młodzieszynie przeprowadzona została V edycja Superdzieciaka – TALENTOWISKO UCZY OSZCZĘDZAĆ I ROZWIJAĆ TALENTY.

W tegorocznym konkursie artyści mieli do wyboru piosenki z listy . Znalazły się  na niej  utwory, w treści których zawarte były słowa związane z oszczędzaniem i pieniędzmi. O tytuł „Superdzieciaka 2020”, przy wspaniałej publiczności o medal i statuetkę walczyło 9 solistów z Młodzieszyna i Kamiona . Do rywalizacji dołączyła też grupa kabaretowa z Młodzieszyna.

Jury, tytuł „Superdzieciaka 2020” przyznało Marii Ciura, uczennicy klasy II ze Szkoły Podstawowej w Kamionie, która zaprezentowała piosenkę pt.: „Kamień z napisem love” oraz Jakubowi Brzózce ze Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie. Jakub grał na keyboardzie i śpiewał piosenkę „Pieniążki kto ma”. Tytuł „Superdzieciaka publiczności” otrzymała Magda Chudzyńska ze SP w Młodzieszynie, zaprezentowała utwór „Ściernisko”. W konkursie naszą szkołę reprezentowała również Wiktoria Grabowska z klasy VIII i podobnie jak Marysia zaprezentowała z dużym wdziękiem artystycznym utwór „Kamień z napisem Love”

Wśród zaproszonych gości była Dominika Chruślińska – z.ca dyrektora Banku Spółdzielczego w Młodzieszynie, Sylwia Bębenek – specjalista do spraw reklamy i marketingu Banku Spółdzielczego w Sochaczewie oraz dyrektorzy gminnych szkół podstawowych, Małgorzata Malczewska, Marzena Cichy i Leszek Borkowski.                      

Gratulujemy Marysi i Wiktorii. Życzymy im dalszych sukcesów !

.

MAŁY EKOLOG

W ramach projektu ,,Dzieci uczą rodziców” realizowanego w naszej szkole od listopada, 27 lutego odbyła się kolejna lekcja pt. Mały ekolog”. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I-II.  Na początku zajęć  dzieci podawały skojarzenia związane ze środowiskiem. Okazało się, że wiedzą na ten temat już całkiem dużo. Systematycznie wprowadzone na zajęciach tematy związane z naszą planeta sprawiły, iż świadomość uczniów o zagrożeniach wynikających z naszego codziennego życia jest duża. Dzieci podawały wiele  przykładów zanieczyszczania powietrza i sposobów ochrony naszej planety. Prezentacja multimedialna pomogła zrozumieć pojęcia takie jak: recykling, bioodpady, smog. W trakcie zajęć przypomniano dzieciom zasady segregacji odpadów oraz skuteczne sposoby walki ze smogiem. Z dużym zainteresowaniem uczestnicy zajęć obejrzeli film „ Drugie życie butelki Petulki” . Możliwość ponownego wykorzystanie odpadów w przemyśle zainspirowała dzieci do wykonania z przyniesionych domowych „odpadów” ekologicznego stwora –Pożeracza Śmieci. Wykonane prace ozdobią klasopracownie i będą przypominać dzieciom o odpowiedzialności za naszą planetę Ziemię. Na zakończenie zajęć dzieci pokolorowały obrazek, który zabiorą do domu, aby pokazać rodzicom i powiedzieć, że „ZIEMIĘ KOCHAM, WIEC SEGREGUJĘ ODPADY I O ŚRODOWISKO DBAM”.

.

.

Konkurs „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Sochaczewie odbyła się VII edycja Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”. Pomysłodawcą tego wydarzenia i jego organizatorem od początku jest Daniel Janiak. Honorowy patronat nad imprezą objęli: poseł Maciej Małecki, starosta Jolanta Gonta i burmistrz Piotr Osiecki.

Warto w tym miejscu również wspomnieć, że Festiwal po raz pierwszy został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej PolskiejEliminacje do konkursu odbyły się 29 lutego w Kramnicach Miejskich w Sochaczewie. Zgłoszonych było 230 uczestników. To rekordowa ilość i największa w dotychczasowym przebiegu konkursu. Finał z wręczeniem nagród laureatom odbył się dzień później, 1 marca i miał imponujący przebieg.  Uczestnicy oceniani byli w czterech kategoriach ­ klasy I-III, IV-VI, VII-VIII oraz szkoły średnie i dorośli. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, potwierdzający udział w festiwalu, a laureaci dodatkowo wartościowe nagrody rzeczowe.

W konkursie brała udział przedstawicielka naszej szkoły Maria Ciura, uczennica klasy II. Marysia zaprezentowała patriotyczny utwór pt. „Dziś idę walczyć, mamo”. Autorem tekstu piosenki jest Józef Szczepański, Powstaniec Warszawski, żołnierz harcerskiego batalionu Parasol. Autorką muzyki jest Małgorzata Godlewska. Marysia zajęła III miejsce w kategorii klas I-III. Otrzymała podziękowanie za udział w konkursie, dyplom za zajęcie III miejsca oraz nagrodę rzeczową.

Gratulujemy Marysi zwycięstwa i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły w konkursie. Życzymy jej dalszych sukcesów !!!