W Szkole Podstawowej w Mokasie…

0
24

Bal nad bale

22.02.2019 r. w naszej szkole odbył się coroczny bal karnawałowo-walentynkowy. Humory dopisywały wszystkim, zarówno starszym jak i młodszym. Większość uczniów przebrała się nie do poznania, jednak nagrodę za najlepszy, najbardziej pomysłowy strój otrzymało rodzeństwo z klas 4 – 8 Michał i Kasia Kamieniarczyk. Wśród dzieci z klas 0 – 3 nie udało się wybrać zwycięzcy, ponieważ wszyscy zachwycali strojami.

 

#niewidaćprawda

7.03.2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji dotyczącej bardzo rzadkiej choroby – mononukleozy. Dzieci dowiedziały się co to jest za choroba, jak się z nią żyje i jak wygląda leczenie i rehabilitacja osób chorych. Dzieci dowiedziały się również ile kosztuje leczenie i jak wygląda sprzęt do rehabilitacji. W sposób praktyczny mogły przekonać się jak oddycha osoba chora na mononukleozę. Akcja miała na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, że wśród nas mogą żyć osoby, po których nie widać choroby z zewnątrz, na pierwszy rzut oka. Całą akcję wymyśliła, promowała  i przygotowała krakowska fundacja Matio na rzecz  chorych na  mukowiscydozę.  #niewidaćprawda

 

To lubię najbardziej

Na początku marca 2019 r. na świetlicy szkolnej w Szkole Podstawowej w Mokasie odbył się konkurs plastyczny, pt. „To lubię najbardziej”. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań hobbystycznych i zachęcanie do samorozwoju. Każde dziecko, jak każdy człowiek, ma swoje zainteresowania. Każdy lubi coś bardziej, a coś innego mniej. Niektóre rzeczy go bardziej interesują, a inne wydają się nudne. Każde dziecko ma też swoje pasje, które chciałoby rozwijać.

W ramach konkursu  uczniowie mieli za zadanie wykonać prace na arkuszach bloku rysunkowego A3 pastelami olejnymi, na których mieli przedstawić swoje hobby, zajęcie, które wykonują dla relaksu, w czasie wolnym od obowiązków. Konkurs przebiegał w dwóch grupach wiekowych.

Wyniki konkursu w młodszej grupie wiekowej:

I miejsce Kacper Kamieniarczyk,

II miejsce Agata Świetlicka,

III miejsce Szymon Świetlicki.

Wyniki konkursu w starszej grupie wiekowej:

I miejsce Katarzyna Kamieniarczyk,

II miejsce Maja Janicka,

III miejsce Dawid Brdeja.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie dostali dyplomy i słodycze.

.