W Szkole Podstawowej w Rybnie…

Szlachetna Paczka

W tym roku nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Koordynatorami całej zbiórki były panie A. Siekiera i B. Gawryszczak – nauczycielki matematyki w naszej szkole. Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy rodzinom najbardziej potrzebującym, w szczególności  rodzinom wielodzietnym oraz  osobom starszym i samotnym. W ramach akcji uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły przynosili artykuły spożywcze, środki czystości, kołdry, koce i pościel dla Pana Andrzeja i Pani Anny. Odbyły się również kiermasze zdrowej żywności z których dochód został przeznaczony na zakup potrzebnych artykułów a także zbiórki do puszek. Podarunki przyniesione przez uczniów oraz te zakupione za zebrane pieniądze (min. odzież zimowa, sprzęt AGD), zostały spakowane, opisane i przekazane do magazynu w Sochaczewie. Razem zebraliśmy prawie 30 dużych paczek! W zamian nasza szkoła otrzymała dyplom gratulacyjny za udzieloną pomoc.

Niesamowitym zjawiskiem podczas akcji była atmosfera pracy pełna ciepła, zrozumienia i empatii. Uczniowie, pomagając uboższym od siebie, nauczyli się poznawać sytuacje innych i rozumieć je, co sprawiło, że zaczęli rozumieć swoje szczęście i dostatek. Mamy nadzieję, że akcja będzie kontynuowana w następnych latach, ponieważ daje ona niezapomniane wrażenia i pozwala poczuć radość z niesienia pomocy innym. Akcja daje też możliwość spełnienia się i zapewnia poczucie dumy z tego, że pomogło się potrzebującym.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w tym roku włączyli się w przygotowanie Szlachetnej Paczki. Szczególnie dziękujemy Rodzicom naszych uczniów, którzy w największym stopniu przyczynili się do powstania paczki dla rodziny w potrzebie. Podziękowanie składamy również Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły oraz uczniom. Dziękujemy właścicielom pobliskich sklepów spożywczych, apteki, pracownikom gminy za przekazane dary, a także Panu Milczarkowi za zorganizowanie transportu tych paczek do magazynu.

Poniżej przekazujemy relację z przekazania rodzinie paczki

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
    Pan Andrzej nie krył zdziwienia. Ręce trzęsły mu się z emocji, ukradkiem ocierał łzy. Pani Anna płakała. Zachwyt był przy każdej paczce. Wzruszały środki czystości, żywność oraz AGD. Galanteria, obuwie, odzież i perfumy również niesamowicie zapełniały oczy łzami. Odzież i obuwie okazało się trafione w dziesiątkę. Pani Anna zachwycała się perfumami i galanterią, a pan Andrzej kurtką i butami. Wszystkie prezenty były trafione i przemyślane.
Co chce przekazać Wam wolontariusz:
   Serdeczne podziękowania dla Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi im. Zygmunta Pruskiego w Rybnie pod przewodnictwem Beaty Gawryszczak i Anny Siekiery. Kontakt z Państwem był na jak najwyższym poziomie, bez zastrzeżeń, zaangażowanie było bardzo   wysokie oraz spełnione zostały wszystkie potrzeby rodziny oraz jeszcze więcej. Paczki oprócz ogromnej ilości posiadały również jakość. Życzę wszystkim takiej współpracy. Rodzina jest Państwu ogromnie wdzięczna, jak również cały zespół Szlachetnej Paczki. Życzę wszystkiego dobrego oraz Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.
Co chce powiedzieć od siebie rodzina:
„Nigdy nie dostaliśmy tylu prezentów. Brakuje słów, by okazać naszą wdzięczność. Pierwszy raz w życiu spotkało nas tyle dobra jednego dnia. Cały dzień będziemy siedzieć z tymi paczkami i przecierać oczy ze zdumienia. Dziękujemy chociaż wiemy, że to i tak mało, by przekazać naszą wdzięczność.”

 

Mądra pomoc- to główne założenie Szlachetnej Paczki.

Dzięki Wam mogliśmy pomóc!      Dziękujemy !!!

.

.

Projekt edukacyjny „POLSKA – MOJA OJCZYZNA”

Celem projektu opracowanego dla przedszkola jest budzenie świadomości narodowej, poznawanie wybranych krajobrazów charakterystycznych dla naszego kraju, rozwijanie zainteresowania pięknem naszej ojczyzny.

.

.

Dzień Kubusia Puchatka u Smerfów

W poniedziałek 21 stycznia dzieci z grupy „Smerfy” obchodziły Dzień Kubusia Puchatka. Tego dnia przedszkolaki  oglądały maskotki, książki, związane z bohaterem książki „Kubuś Puchatek”. Dzieci brały udział w zabawach i aktywnościach muzyczno-ruchowych: tygryskowe pląsy, misiowa gimnastyka i taniec misia. Kolorowały przyjaciół Kubusia Puchatka.

.

.

Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia w Szkole Podstawowej z oddziałami Przedszkolnymi w Rybnie przedszkolaki z grup: „Pingwinki” i „Wesołe Misie” zaprosiły swoje babcie i dziadków na  wspaniałą uroczystość, podczas której wnuczęta poetycko wyraziły swój szacunek i wdzięczność dla najdroższych sobie osób. Na ten dzień wszystkie przedszkolaki czekały z wielką niecierpliwością. Jest to jedna z niewielu okazji, aby do przedszkola zaprosić Babcie i Dziadków. To dla nich od dłuższego czasu dzieci pod kierunkiem A. Stobnickiej i A. Szlachety-Góreckiej uczyły się wierszyków, ćwiczyły piosenki oraz codziennie uczestniczyły w próbach do wielkiej przedszkolnej uroczystości. Dzieci z perfekcją, odegrały skecz pt. „Kilka chwil z życia babci i dziadka”, w którym w zabawny sposób przedstawiły scenki jak dziadkowie się poznali, zakochali w sobie i żyli szczęśliwie aż do późnej starości. To nie był koniec niespodzianek, ponieważ w drugiej części inscenizacji przedszkolaki zaprezentowały świąteczną część pt. „Co się stało z Jasełkami?”. Dzieci do łez rozweseliły naszą wspaniałą widownię, następnie wręczyły upominki, które z wielką starannością wykonywali przez ostatnie dni w przedszkolu. Potem przyszedł czas na gorące uściski, a także na słodki poczęstunek dla naszych przemiłych gości. Nie obyło się również bez zabaw tanecznych oraz konkursów z dziadkami.

.