W Szkole Podstawowej w Rybnie…

Warsztaty ,,Mały kucharz” w pizzerii Da Grasso

Dzieci z grupy SMERFY wzięły udział w zajęciach warsztatowych organizowanych przez pizzerię  DaGrasso. Przedszkolaki  ubrane w fartuszki, samodzielnie wałkowały ciasto i nakładały wybrane składniki. Tak przygotowana pizza trafiała do pieca. Po upieczeniu pizzy każde dziecko mogło spróbować swojego ,,kulinarnego dzieła”. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy ,,Mały kucharz”.

.

Tłusty czwartek u SMERFÓW

Karnawał to czas  zabaw. Najweselej obchodzimy „ostatki” – ostatni dzień karnawału, a przede wszystkim Tłusty Czwartek. Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Oczywiście u SMERFÓW degustowaliśmy pączki. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to okazja do przypomnienia i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów. Taki zwyczaj bardzo nam się podoba i jesteśmy jego zwolennikami.

.

Dzień Kobiet u Smerfów

8 marca w Dniu Święta wszystkich Kobiet, tych dużych i tych małych, chłopcy ze SMERFÓW przygotowali dla swoich koleżanek wiele niespodzianek. Na początek złożyli życzenia i odśpiewali 100 lat!  Drobne upominki ufundowane przez Rodziców wywołały radość na twarzach małych kobietek. Przez cały dzień nasi chłopcy byli bardzo mili i uprzejmi dla swoich koleżanek. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały przepiękne kwiaty.

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienne uśmiechy.

.

Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne w dniach 18-20.03.2019 r.  (poniedziałek – środa).

Plan odwożenia w czasie rekolekcji

PKS I

12.40 – klasy 0 – III

13.20 – klasy IV – VIII i G

PKS II

12.40 – wszystkie klasy

SZKOLNY

12.40 – Złota

13.20 – Koszajec