WAKACJE Z CHOPINEM W SANNIKACH

0
67

Kalendarzowe lato zbliża się wielkimi krokami, ale my sezon letni rozpoczęliśmy już jakiś czas temu… Szczególnie miło gościć nam będzie Państwa, którzy odwiedzą nas po raz pierwszy. Na tych, którzy już kiedyś byli w pałacu również czekają nowe atrakcje.

 

CUDZE CHWALIMY, SWEGO NIE ZNAMY

Dlatego proponujemy zwrócić wzrok na Mazowsze. To tu mamy urokliwe miejsca, istotne historycznie zakątki. To tu dotkniemy przeszłości, posłuchamy Chopina, poznamy tajemnicze historie. Gdzie na tym samym kamieniu siadywali książęta mazowieccy i Fryderyk Chopin? Czy kompozytor miał syna? Jaka mroczna zbrodnia ciąży nad rodem Siemowitów? Co wspólnego z figlami na dworze ma Fryderyk Chopin? A może selfie  z Chopinem? Albo letnia potańcówka na deskach? Gdzie nauczymy się robić wycinanki albo kwiatki z bibuły? Kto otworzy walizkę Chopina? Pytania można by mnożyć w nieskończoność, więc poprzestańmy chwilowo na tych. Zbierzmy rodzinę, znajomych, a może wolimy solo. Kierunek – około 100 km na północny-zachód od Warszawy. Punkt docelowy – Sanniki, gdzie mieszkali książęta mazowieccy i przebywał Fryderyk  Chopin.

 

OFERTA CENTRUM

Warto skorzystać z wielu propozycji warsztatów, które dla Państwa przygotowaliśmy:

„Lekcję pełną zagadek” – niezwykła lekcja, która zarówno bawi, jak i uczy. Poprzez znajdowanie ukrytych elementów oraz rozwiązywanie zagadek, będzie trzeba odnaleźć szyfr otwierający walizkę z nagrodami. Gra ma walory edukacyjne, ponieważ wszystkie zagadki dotyczą życia Fryderyka Chopina.

„Na ludowo i z przytupem” – lekcja edukacyjna. Coraz więcej osób interesuje się folklorem oraz historią własnego regionu. Dlatego uczestnicy naszych warsztatów zapoznają się
z tradycjami ludowymi, muzyką, gwarą i strojami z różnych stron Polski. Skupimy się głównie na naszym regionie oraz stroju sannickim, który będzie można dokładnie obejrzeć, a nawet przymierzyć.

„Ciemno wszędzie…” – warsztaty wyrobu świec. Pod kierunkiem prowadzącego zajęcia, każdy wykona świece z węzy, czyli pszczelego wosku. Każdy uczestnik zabierze własnoręcznie wykonaną pracę do domu. Po części plastycznej wszyscy zwiedzą pałacowe wnętrza, jedynie przy blasku świecy niesionej przez przewodnika.

„Na fiołkową nutę” – warsztaty rękodzieła ludowego. Uczestnicy poznają historię wycinanki sannickiej, ciekawe wzory kwiatów oraz technikę ich wykonania. Pod kierunkiem prowadzącej, każdy wykona kolorowy bukiet kwiatów, wycinankę lub ozdobę świąteczną. Zajęcia prowadzi twórczyni ludowa ubrana w sannicki strój ludowy. Jest to doskonałe uzupełnienie w ramach zajęć plastycznych.

„Smaki Chopina” – warsztaty kulinarne. Co lubił jeść i pić Fryderyk Chopin? Podczas warsztatów kulinarnych opowiemy o tym, jakie były ulubione dania i napoje kompozytora. Uwielbiał gorącą czekoladę, zajadał się świeżym twarożkiem, lubił owoce i warzywa. Chętnie jadł pieczoną solę, pulardę nadziewaną owocami i orzechami. Dla zdrowia pił napary ziołowe i kawę żołędziową. Wiele z tych potraw także dziś uznalibyśmy za wyjątkowo zdrowe. Niektóre z ulubionych dań czy napojów Chopina są pracochłonne i wymagają czasu, by je przyrządzić. Są jednak takie, które bez problemu stworzą sami uczestnicy warsztatów. A wszystko oczywiście pod okiem fachowców od gotowania. Można będzie skosztować smakołyków Chopina, a przy okazji przekonać się, jak zdrowych produktów używano 200 lat temu.

–  Lekcja muzyczna. Zajęcia muzyczne dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, mające na celu artystyczny rozwój poprzez muzykę, śpiew i aktywną zabawę z instrumentami. Uczniowie zapoznają się z rytmem, muzyką, śpiewem, a nade wszystko z różnymi dźwiękami. Lekcje będą obejmowały: naukę wybranego tańca, rytmizowanie słów, wystukiwanie rytmu w danym takcie, zaznajomienie się z fortepianem, nauka gamy, poznanie wybranego utworu z repertuaru twórczości F. Chopina. Warsztaty prowadzi wykwalifikowany nauczyciel muzyki
z wieloletnim doświadczeniem. Program zajęć dostosowany jest do grup wiekowych uczestników.

 

ORANŻERIO-CUKIERNIA PEŁNA SŁODKOŚCI DLA NAJMŁODSZYCH

W dni koncertów przez cały rok, również w soboty i niedzielę od maja do czerwca i we wszystkie wakacyjne dni lipca i sierpnia (oprócz poniedziałków) czynna jest kawiarnia. Można skosztować w niej pysznych lodów czy Łakoci Chopina.

 

RODZINNE ZWIEDZANIE

Zespół Pałacowo-Parkowy otwarty jest codziennie: październik – marzec 8-17, kwiecień – wrzesień
8-21. Zwiedzanie pałacu pod opieką przewodnika: poniedziałek – piątek 8-15, maj –  wrzesień również w soboty i niedziele 10-18. Obiekt jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Grupowe przyjazdy prosimy zgłaszać wcześniej pod numerem telefonu 24 268 11 08 lub mailowo sekretariat@ecasanniki.pl.

.

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina

ul.Warszawska 142, 09-540 Sanniki,

tel. 24 268 11 08,

sekretariat@ecasanniki.pl

 

www.ecasanniki.pl

FB: ecasanniki

Instagram: palac_w_sannikach

.