Warszawa w jeden dzień

0
21

23 czerwca 40 osobowa grupa mieszkańców gminy Iłów, wyruszyła na wycieczkę zorganizowaną przez Gminny Ośrodek Kultury. Celem wycieczki tym razem była Warszawa.

O godzinie 9.00 na Placu Zamkowym, pod Kolumną Zygmunta wycieczkowicze spotkali się z przewodnikiem, który oprowadził ich po starym mieście. Spacer po nim był okazją, aby zwiedzić: katedrę Św. Jana, podwale, Barbakan, mury obronne, Rynek Starego Miasta. Następnie na zaproszenie posła Piotra Zgorzelskiego grupa z Iłowa zwiedziła gmach Sejmu. Jak opowiadała potem organizatorka wycieczki – „Wysłuchaliśmy tam wykładu na temat historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu oraz zwiedziliśmy Salę Posiedzeń, w której właśnie odbywały się obrady Sejmu. Zwieńczeniem wizyty był wspaniały obiad w stołówce sejmowej, w czasie którego spotkaliśmy wiele osób, znanych ze szklanego ekranu”.

Po skończonej wizycie w parlamencie uczestnicy wycieczki udali się do Łazienek Królewskich, gdzie ok. godz. 14 spotkali się z  przewodniczkami. Począwszy od Belwederu, gdzie spacer miał swój początek, grupa zwiedziła Pałac na Wodzie, Biały Domek, Oranżerię, Starą Pomarańczarnie, Teatr Królewski, a także zobaczyła pomniki: Chopina i Henryka Sienkiewicza.

W tym miejscu właściwie kończył się program wycieczki, ale zwiedzającym zaproponowano dodatkową atrakcję, która okazał się nowo oddany Taras Widokowy Lotniska Chopina w Warszawie. Tu oprócz oglądania startów i lądowań samolotów pasażerskich, można było zrobić zakupy, wypić kawę i zjeść ciastko lub wstąpić do McDonalda.

Jak stwierdziła potem organizatorka wycieczki – wyjazd należy zaliczyć do udanych. Wszyscy wrócili do Iłowa zmęczeni, ale zadowoleni. Organizatorka dziękuje przy okazji posłowi PIOTROWI ZGORZELSKIEMU za zaproszenie do Sejmu i Sylwii Rosińskiej z biura poselskiego za pomoc w zorganizowaniu wycieczki.

Gmina Iłów

 

gok wyciec.