WARSZAWIACY I GÓRALE – akcja świąteczna na DWORCU TO.KULTURA!

0
27

Czy wiecie, co zwiastuje pierwszy wigilijny gość w góralskim domu? Co oznacza szczekający pies? A może znacie tradycję związaną z łyżkami? W naszym spektaklu zaprezentowanym podczas Akcja świąteczna „Warszawiacy i Górale” poznacie nieco góralskiego folkloru i poznacie kilka starych a może i zapomnianych obyczajów.

TERESIŃSKI OŚRODEK KULTURY i TEATR „RADOSNEJ  JESIENI” bardzo gorąco zaprasza na akcję świąteczną pt.: WARSZAWIACY I GÓRALE. Już w najbliższy weekend 8 i 9 grudnia o g. 16.00 dwa premierowe spektakle, na które zapraszamy na DWORZEC TO.KULTURA!
Już we wrześniu, Teatr Radosnej Jesieni działający przy Teresińskim Ośrodku Kultury, ruszył z przygotowaniami do świątecznego projektu „Warszawiacy i Górale”. Akcja spektaklu toczy się w trakcie świąt Bożego Narodzenia w małej góralskiej wiosce. Na skutek wypadku do chaty gazdy i gaździny trafia rodzina współczesnych Warszawiaków. Gospodarze postanawiają przygarnąć przybyszy na czas świąt. Początkowo trudne do pogodzenia dwa światy i różne podejścia do życia, a także bariery językowe, nie pozwalają im się ze sobą porozumieć. Jednak świąteczny duch i czar sprawia, że spotkane osoby odnajdują radość ze wspólnego obcowania i wyjątkowo spędzają wspólne święta. W treść spektaklu wplecione są polskie kolędy i pastorałki, do których wykonania będą zaproszeni również widzowie. W spektaklu biorą udział aktorzy Teatru Radosnej Jesieni we współpracy z dziećmi i młodzieżą działającymi w innych grupach pracowni teatralnej TOK.

Premiera świątecznego spektaklu „Warszawiacy i Górale” będzie miała miejsce już 8 i 9 grudnia o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Dworca To.Kultura.

Dodatkową atrakcją podczas spektakli premierowych będzie wspólne tworzenie świątecznych pierników. Artyści planują zorganizować jeszcze kilka akcji świątecznych m.in. dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Teresinie, seniorów z Teresina i Sochaczewa oraz uczestników warsztatu terapii zajęciowej w Chodakowie.

Akcja świąteczna „Warszawiacy i Górale” realizowana jest w programie Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego.

 

Zapraszamy w najbliższy weekend 8 i 9 grudnia na godzinę 16.00! Spotykamy się na Dworzec

 TO.Kultura.! WSTĘP WOLNY!!!!!!!!!!!!!!