WĘDRUJĄCA WYSTAWA GRUPY OTOFOTO – IV EDYCJA

0
64

Inauguracja IV edycji „Wędrującej wystawy grupy OtoFOTO” w Kramnicach Miejskich jest już za nami. Był to wspaniały świąteczny wieczór dla członków naszej grupy i piękna okazja do bardzo miłego spotkania. Po raz kolejny okazało się, że jest nam ze sobą niezwykle dobrze, mamy mnóstwo świetnych tematów do rozmów, choć te fotograficzne zdecydowanie dominują.
Autorami prac  na IV Wędrującej Wystawie Grupy OtoFOTO są: Anna Bogucka, Artur Biszczan, Artur Brmc, Justyna Kowalska, Johanna Powers, Hanna Pietrzak, Jerzy Stajszczak, Paweł Kamiński, Marcin Parzybut, Maciek Giro, Robert Sobieraj, Wiktoria Aleksa, Zdzisław Chlebowski, Marek Teodorczyk, Agnieszka Samślikowska, Tomasz Ertman, Andrzej Pudełko, Adam Musiał, Andrzej Lisowski, Mariola Szreiber, Joanna Palczewska, Barbara Fröhlich Sarna, Jadwiga Mikołajczyk, Mirek Błaszczak, Mariola Kozłowska, Regina Regina Kubczak-Lisowska, Jola Wierzbicka, Zbigniew Janeczek, Walid Zughaid, Agata Janeczko, Bartosz Pachla, Robert Zbik, Przemko Stachowski.
Wystawa w Kramnicach Miejskich potrwa do 15 marca 2017.
Od 30 III 2017 Wędrująca wystawa rozpoczyna tournee po Polsce. Tym razem będzie ją można zobaczyć Galerii Domu  Kultury w Brzegu Dolnym.
Autor tekstu: Mariola Kozłowska i Przemko Stachowski.

Link do albumu ze zdjęciami: https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1635329146481881&type=1&pnref=story

SCK

.

OtoFOTO w kramnicach

W SCK od kilku lat działa Koło Entuzjastów Fotografii Cyfrowej OtoFOTO. 25 lutego grupa otworzyła IV Wędrującą Wystawę OtoFOTO, na którą złożyły się prace trzydziestu pięciu fotografików. Zdjęcia można oglądać w patio kramnic miejskich do 15 marca.

Grupę stworzył i dowodzi nią Przemko Stachowski, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, pracownik Sochaczewskiego Centrum Kultury. Jak mówi, IV Wędrująca Wystawa to kulminacja, zwieńczenie cyklu poprzednich wystaw, a materiału na kolejne przybywa z każdym dniem. Ponieważ grupa jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych, entuzjaści fotografii mają zajęcia w studio, jeżdżą na plenery, bawią się fotografią, a prac godnych pokazania szerszej publiczności jest mnóstwo.

Grupa OtoFOTO istnieje od 2009 roku, a od kilku lat jej działania nabrały znacznie większego rozmachu za sprawą fanpaga na facebooku, gdzie każdy może podzielić się swoimi pracami. Dzisiaj grupa liczy ok. 400 członków z Sochaczewa, z najdalszych zakątków Polski, a nawet z zagranicy. Jej uczestnicy wymieniają się uwagami, doradzają sobie w sprawach zakupu sprzętu, oświetlenia fotografowanych obiektów, dzielą doświadczeniami, podrzucają ciekawe tematy na sesje fotograficzne. I naprawdę efekt ich pracy jest imponujący. Na fanpagu grupy można obejrzeć kilka tysięcy fantastycznych fotografii zabytków, ludzkich twarzy, starych chat, mostów nocą, pędzących pociągów, migawek z wakacji, ale też uchwyconych w locie owadów, zatrzymanych w kadrze chwil radości, smutku, nostalgii. Wiele zdjęć wykonano w Sochaczewie i jego najbliższej okolicy, dlatego postanowiliśmy pokazać kilka z nich.

Na przełomie marca i kwietnia, za sprawą jednego z moderatorów grupy, IV Wystawa powędruje do Brzegu Dolnego, do tamtejszego Domu Kultury. To może początek tournee po kraju, czego szczerze życzymy.

Daniel Wachowski
daniel.wachowski@sochaczew.pl

„Ziemia Sochaczewska”

.