Wesele, hej wesele…

0
142

Środa 13 czerwca 2018 r. stała się jednym z tych dni, który na długo wpisze się w pamięć piątki Mieszkańców naszego Domu. A to wszystko za sprawą wspaniałego wesela, na które zostaliśmy zaproszeni do oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów Nasielska.

Tuż po przyjeździe na XII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „PROMIEŃ”, uczestnicy spotkania zostali powitani przez dyrektor DPS w Nasielsku, Agatę Nowak. Powitanie było niezwykłe; pełne czułych słów skierowanych do przybyłych gości, jak również do wszystkich pracowników placówki.

Po części oficjalnej nadszedł czas na występy. Tematem przewodnim tegorocznego Przeglądu było Wesele Cygańskie. Na scenę wkroczyła więc piękna para młoda. Nowożeńcy zachęcali wszystkich do wspólnej zabawy przy muzyce cygańskiej, wykonywanej przez podopiecznych poszczególnych Domów, zaproszonych na przyjęcie.

W kilka minut cały teren wokół cygańskiego ogniska wypełniony był po brzegi bawiącymi się gośćmi. Dwaj Panowie z młodzieszyńskiego Domu czym prędzej poprosili do tańca królującą na parkiecie Pannę Młodą, co spotkało się z uznaniem organizatorów spotkania. Dzięki temu pod koniec dnia zostali oni nagrodzeni drobnym upominkiem, dołączając do nielicznej grupy osób wytypowanych przez jury.

Środowy wyjazd był nie tylko czasem na tańce i śpiewy weselne, ale także okazją do obserwowania zachowań innych osób podczas zajęć plastycznych i posiłków. Był to również czas na podziwianie pięknego ogrodu oraz wspaniałą integrację z innymi osobami chorymi, co przyczyniło się w dużej mierze do przełamania w sobie wstydu i lęku.

Bardzo dziękujemy Organizatorom Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych „PROMIEŃ” za tak ciepłe i wspaniałe przyjęcie oraz za atmosferę, jaka została przekazana do Naszego Domu.

Magdalena Grabarek

Albert Szułczyński