Wesołe Tuptusie wygrywają olimpiadę

0
31

W tej edycji skromnie, bo tylko pięć reprezentacji wzięło udział w VI Letniej Olimpiadzie Przedszkolaków, która odbyła się w czwartek 13 czerwca w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego. Zwyciężyła drużyna „Wesołych Tuptusiów”.

Organizatorzy przygotowali dla małych sportowców pięć konkurencji: „Strusie Pędziwiatry” – bieg z przekazaniem piłki do rugby; „W małpim gaju” – rzut ringiem do hula-hop; „Trąbą do celu” – rzuty do obręczy piłką do siatkówki; „Kręciołek” – slalom między pachołkami; „Piłkarskie Orły” – strzały piłką do bramki.

Najwięcej punktów w ostatecznej klasyfikacji zdobyła drużyna Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Tuptusie” (79 pkt.). Drugie miejsce zajęło Miejskie Przedszkole nr 7 (77 pkt.). Na najniższym stopniu podium ex aequo znalazły się reprezentacje Miejskiego Przedszkola nr 3 oraz przedszkola „Słoneczko” (68 pkt.). Piątą lokatę zajęły maluchy z „Akademii Smyka” (54 pkt.). Ponadto organizatorzy przyznali „puchar kibica”, za najlepszy i najgłośniejszy doping z trybun. Zdobyły go dzieciaki z „Wesołych Tuptusiów”.

Wszystkie przedszkola biorące udział w zawodach otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe, ufundowane przez burmistrza Sochaczewa, starostę oraz firmę BAST Michała Gołębiowskiego. Maluchy w upalny dzień mogły ugasić pragnienie sokami z Tęczowego Ogrodu, Przemysława Wasilewskiego oraz jogurtami od Bakomy. Zwycięska drużyna wygrała ponadto wejściówki do Happy Parku, a przedszkole które zajęło drugie miejsce otrzymało zaproszenie na zajęcia piłki nożnej w szkółce „Piłkarskich Orłów”, Mateusza Sikorskiego.

Puchary, medale i nagrody wręczali: dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Mieczysław Głuchowski oraz naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych UM – Agata Kalińska. Tradycyjnie już w pomoc przy organizacji imprezy zaangażowali się wolontariusze z Zespołu Szkół w Kozłowie Biskupim, pod kierunkiem Uli Mergner oraz wolontariuszki z sochaczewskiego MOPS. Imprezę poprowadził Marcin Odolczyk, a organizacyjnie przygotowała ją Klaudia Selerska.

.