Wideo przedstawiające funkcjonariuszy Memphis pokonujących Dyera Nicholsa ujawnia powszechny horror

MEMPHIS – Upublicznienie nagrania wideo Dyera Nicholsa, 29-letniego czarnoskórego mężczyzny, który jest bity, kopany i pryskany gazem pieprzowym przez funkcjonariuszy policji w Memphis, wywołało szybką lawinę wezwań od funkcjonariuszy organów ścigania, prawodawców z obu partii i Black Lives Aktywiści materii. I wiele innych w całym kraju.

Ich przesłanie było często połączonym wyrazem przerażenia i obrzydzenia. Materiał filmowy opublikowany przez władze miasta w piątek wieczorem pokazuje, że to, co policja początkowo przedstawiała jako rutynowe zatrzymanie ruchu w dniu 7 stycznia, stało się brutalne, a trzy dni później Mr. prowadzące do śmierci Nicholsa.

Jednak protestujący w całym kraju, przynajmniej w pierwszych godzinach publikacji wideo, powiedział Mr. W większości wysłuchano próśb rodziny Nicholsa i innych osób. Kilkadziesiąt osób maszerowało w Memphis w piątek wieczorem, blokując główny most, który wylał się na autostradę międzystanową; Na sobotę po południu zaplanowano kolejną demonstrację.

Protestujący zgromadzili się na Times Square w Waszyngtonie, Seattle, Detroit, Atlancie i na Manhattanie w piątek wieczorem. Urzędnicy powiedzieli, że podczas protestu przed siedzibą policji w Los Angeles miały miejsce drobne akty wandalizmu, a policja została powstrzymana.

„Wszystkie okropne rzeczy, które opisał nam film” – powiedział Josh Spigler, dyrektor wykonawczy Just City, organizacji praw obywatelskich w Memphis, o funkcjonariuszach organów ścigania i panu. Rodzina Nicholsa odnotowała kilka dni ostrzeżeń o zawartości. scen.

Urzędnicy miejscy w Memphis postanowili opublikować wideo wkrótce po incydencie, co jest krokiem w kierunku przejrzystości. Cztery oddzielne klipy, z policyjnych kamer ciała i kamery monitorującej zamontowanej na słupie energetycznym, zostały udostępnione online, co daje prawie godzinę materiału filmowego.

W czwartek pięciu policjantów z Memphis aresztowało Mr. Prokuratorzy ogłosili, że Nichols została oskarżona o morderstwo drugiego stopnia w związku z jej śmiercią. Prawie tydzień wcześniej ci sami funkcjonariusze — Tadarius Bean, Demetrius Haley, Emmitt Martin III, Desmond Mills Jr. i Justin Smith — zostali zwolnieni z Departamentu Policji w Memphis po tym, jak wewnętrzne dochodzenie wykazało, że użyli nadmiernej siły i nie interweniowali. Zapewnij pomoc zgodnie z zasadami agencji.

READ  Prognoza dla obszaru DC: Chłodno i wietrznie z kilkoma kroplami deszczu w niedzielę

Prawnicy władz wezwali społeczność do powstrzymania się od pośpiechu z wydaniem wyroku. Pan. Blake Ballin, który reprezentuje Millsa, powiedział w oświadczeniu, że filmy „podnoszą tyle pytań, ile jest odpowiedzi”.

Po opublikowaniu wideo szeryf Floyd Bonner Jr. z hrabstwa Shelby, które obejmuje Memphis, powiedział, że dochodzenie jest w toku po tym, jak był zaniepokojony tym, co widział jako dwóch zastępców, którzy pojawili się na nagraniu, „zostali zwolnieni ze służby”. Osobno straż pożarna w Memphis poinformowała, że ​​dwóch jej pracowników jest badanych pod kątem ich działań na miejscu zdarzenia.

Pan. Nichols został zatrzymany wieczorem 7 stycznia w drodze do domu, który dzielił z matką i ojczymem w południowo-wschodnim rogu Memphis. Pan został wyciągnięty z samochodu przez funkcjonariuszy. Na filmie można usłyszeć Nicholsa mówiącego: „Próbuję wrócić do domu”. Pan. Nichols uciekł pieszo, a kiedy funkcjonariusze go dogonili, został kopnięty, uderzony pałką i spryskany gazem pieprzowym, w pewnym momencie krzycząc: „Mamo! Mamo! Mamo!”

Z nagrania wynika, że ​​funkcjonariusze zwiększyli siłę fizyczną i wydali sprzeczne rozkazy. Nichols był wielokrotnie żądany pokazania rąk, a podczas gdy inni funkcjonariusze trzymali ręce za jego plecami, inny uderzył go. Oficerowie p. Po spryskaniu Nicholsa gazem pieprzowym i pobiciu go, został pozostawiony bez opieki na podłodze w kajdankach i pozostawiony tam na ponad 16 minut bez leczenia, kiedy przybyli medycy.

Niezależna sekcja zwłok zlecona przez jego rodzinę, zgodnie ze wstępnymi ustaleniami, powiedziała Mr. Stwierdzono, że Nichols „obficie krwawił z powodu silnego ciosu”.

Chuck Wexler, dyrektor wykonawczy Police Administration Research Forum i ekspert w dziedzinie praktyk organów ścigania, nazwał działania funkcjonariuszy „definicją nadmiernej siły”. Ed Obayashi, ekspert od szkolenia policji i prawnik, który prowadzi dochodzenie w sprawie użycia siły, powiedział, że to, co zobaczył na filmie, było niepokojące. „Nigdy nie widziałem rekwizytu celowo atakującego osobę” – powiedział.

READ  „Droga wody” staje się czwartym największym filmem na świecie – oś czasu

Kiedy oddziały policji w całym kraju odpowiedziały, funkcjonariusze organów ścigania stwierdzili, że działania pokazane na filmie naruszyły to, do czego są szkoleni funkcjonariusze. „To, co zobaczyłem na tym filmie, nie było właściwe” – powiedział zastępca szefa Gerald Woodyard, dowódca policji w południowym Los Angeles. „Co im chodzi po głowie, nie mam pojęcia”.

Gdy kraj zmaga się z powtarzającymi się głośnymi przypadkami śmiertelnych spotkań czarnych mężczyzn i kobiet z policją, w tym z George’em Floydem w Minneapolis i Broną Taylor w Louisville, wideo odzwierciedla coś aż nazbyt znajomego.

Cory John, nauczyciel z Brooklynu, powiedział: „Jestem zmęczony obserwowaniem, jak to trwa.„ W tym momencie to norma: czarnoskórzy mężczyźni są niszczeni przez policję, nawet przez czarnych funkcjonariuszy policji”.

Pan. Rodzina Nicholsa wezwała ustawodawców do uchwalenia przepisów zobowiązujących funkcjonariuszy do interwencji, jeśli zauważą, że koledzy używają nadmiernej siły; Pan. Zażądali również, aby Departament Policji w Memphis rozwiązał Scorpion Unit, specjalną grupę zadaniową patrolującą obszary o wysokiej przestępczości, której częścią byli funkcjonariusze oskarżeni o śmierć Nicholsa.

W Sacramento p. Nichols dorastał przed przeprowadzką do Memphis, gdzie członkowie rodziny zaplanowali w poniedziałek czuwanie przy świecach, a lokalni urzędnicy wezwali protestujących do pokojowych demonstracji. Burmistrz Darrell Steinberg powiedział, że wideo „napełniło go złością, smutkiem i odrazą”, szefowa policji Kathy Lester nazwała działania funkcjonariuszy Memphis „nieludzkimi i niewybaczalnymi”, a szeryf hrabstwa Sacramento Jim Cooper powiedział, że „przerażające działania niektórych z tych funkcjonariuszy ”. Nie odzwierciedlaj wartości tego urzędu ani organów ścigania jako całości.

W Memphis, na kilka dni przed publikacją filmu, urzędnicy miejscy, przywódcy społeczni i Mr. Rodzina Nicholsa wezwała ludzi, aby nie dopuścili do tego, by protesty stały się destrukcyjne. ale panie Stosunkowo szybkie zarzuty karne, które chwaliła rodzina Nicholsa, pomogły uniknąć konfrontacji.

READ  Twardi republikanie okopują się przeciwko kandydaturze McCarthy'ego na przewodniczącego Izby Reprezentantów

Mimo to gniew i ból pozostały, co skłoniło niektórych demonstrantów do zebrania się w piątek wieczorem i zaplanowania kolejnych protestów w nadchodzących dniach.

Hunter Dempster, organizator Decarcerate Memphis, grupy, która naciska na odpowiedzialność i uczciwość w systemie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, powiedział, że on i inni blokują most międzystanowy 55 z Memphis do Arkansas, ponieważ są „zmęczeni pustymi obietnicami”.

„Pod koniec dnia”, powiedział, „jaką mamy pomoc?”

Wiele osób wyraziło zdziwienie oglądając wideo. „Nie mogę uwierzyć, że nikt nie pomyślał:„ Nie musimy ciągle bić tego człowieka ”- powiedział Nino Brown, organizator Partii na rzecz Socjalizmu i Wyzwolenia, podczas czuwania dla pana Nicholsa w Chicago.

Inni, w tym pani John, nauczycielka z Brooklynu, postanowili tego nie oglądać, twierdząc, że ciężar oglądania tego rodzaju traumy przeważa nad korzyściami płynącymi z oglądania.

„Nie chcę tego widzieć – nie mogę tego zobaczyć” – powiedziała. „To takie łamiące serce. Widzieliśmy to wideo już tyle razy.

Raportowanie przyczyniło się Jezusa Jimeneza I Jessica Jaclois Z Memfisu;Roberta Chiarito Z Chicago; Shawna Hublera Z Sacramento; Douglasa Moreno Z Los Angeles; I Niebieska Bohra, Hurubi Mego I Wesleya Parnella Z Nowego Yorku. Mike’a Ivesa Przyczynił się również do reportażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *