Więcej migrantów przybyło do domu Kamali Harris w mroźną pogodę w Wigilię Bożego NarodzeniaCNN

Mnóstwo migrantów zostało wyrzuconych przed dom wiceprezydenta Kamali Harris w Waszyngtonie w Wigilię Bożego Narodzenia przy 18-stopniowej pogodzie w późną sobotę.

Jak poinformował urzędnik administracji, początkowo do miejscowych schronów trafiły dwa autobusy. W sobotę wieczorem pod rezydencję wiceprezydenta przyjechały kolejne autobusy. Ekipa CNN widziała porzucanych migrantów, a niektórzy migranci nosili tylko T-shirty podczas mrozów. Dostali koce i wsiedli do innego autobusu do miejscowego kościoła.

Amy Fischer, wolontariuszka z Migrant Solidarity Mutual Aid Network, która od wiosny przyjmuje migrantów wysyłanych do Waszyngtonu, powiedziała, że ​​organizacja jest gotowa na przybycie w sobotę wieczorem i została wcześniej powiadomiona przez organizację pozarządową pracującą na granicy. Teksas.

Wśród przybyłych byli osoby ubiegające się o azyl z Ekwadoru, Kuby, Nikaragui, Wenezueli, Peru i Kolumbii, powiedział Fischer CNN, dodając, że autobusy miały jechać do Nowego Jorku, ale zostały skierowane do Waszyngtonu z powodu pogody. Autobusy migrantów Przybyli do Waszyngtonu Co tydzień od kwietnia.

SAMU First Response, organizacja non-profit, która pomaga imigrantom, odkąd autobusy zaczęły przyjeżdżać do Waszyngtonu na początku tego roku, pomagała odwiedzającym w sobotę wieczorem.

„Społeczność DC wita autobusy z Teksasu od kwietnia. Wigilia i mroźna pogoda nie różnią się niczym” – powiedział Fischer. „Zawsze witamy tu ludzi z otwartymi ramionami”.

Chociaż CNN donosiło na początku tego roku, że gubernator Teksasu Greg Abbott wysłał autobusy z migrantami na północ, nie było jasne, kto był odpowiedzialny za wysłanie migrantów do Obserwatorium Marynarki Wojennej, gdzie znajduje się dom wiceprezydenta. W tym lokalizację poza domem Harrisa. CNN skontaktowało się z biurem Abbotta w celu uzyskania komentarza na temat ostatnich wizyt.

Markiz osiedlił Martha's Vineyard

Mikrund mówi CNN, że obiecał wsiąść do samolotu

Biały Dom zrzucił jednak winę na gubernatora Teksasu, nazywając to „okrutnym, niebezpiecznym i haniebnym wyczynem”.

„Gubernator Abbott porzucił dzieci na poboczu drogi w temperaturach poniżej zera w Wigilię Bożego Narodzenia bez koordynacji z władzami federalnymi lub lokalnymi” – powiedział w oświadczeniu rzecznik Białego Domu Abdullah Hassan.

„Jak powtarzaliśmy w kółko, prezydent Biden pierwszego dnia wysłał do Kongresu rzeczywiste rozwiązania – republikańskie lub demokratyczne – w sprawie rzeczywistych rozwiązań, takich jak kompleksowa reforma imigracyjna i środki bezpieczeństwa granic, ale te gry polityczne się kończą. Nic i tylko narażając życie” – powiedział Hasan.

Abbott jest jednym z co najmniej trzech republikańskich gubernatorów Migranci autobusowi lub samolotem W tym roku w proteście przeciwko polityce imigracyjnej administracji Bidena. Wcześniej potwierdził we wrześniu, że jego rząd wysłał autobusy do rezydencji Harisa Wtedy.

Sprostowanie: Wcześniejsza wersja tej historii błędnie zidentyfikowała osobę, która mówiła o gotowości swojej grupy na napływ imigrantów. To Amy Fischer, wolontariuszka w Migrant Solidarity Mutual Aid Network.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

READ  Przedstawiciel Adam Schiff ogłosił swój start w Senacie USA w Kalifornii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *