Większa ulga dla posiadaczy Karty Mieszkańca

0
76

Od 1 sierpnia posiadacze Sochaczewskiej Karty Mieszkańca (SKM) będą mogli korzystać z jeszcze większej niż obecnie zniżki, gdy zechcą np. iść na basen lub poślizgać się na sztucznym lodowisku. Burmistrz zaproponował, by w ramach tego programu z 15 do 20 procent podnieść ulgę na całą ofertę własną MOSiR. Temat stanął na ostatniej sesji (25.06) i wszyscy radni byli „za”.

Jak wyjaśnił w czasie sesji wiceburmistrz Marek Fergiński, MOSiR przygotowuje się do zmiany cennika, a podniesienie ulgi do 20 procent uchroni posiadaczy SKM od podwyżek. Więcej będą płacili klienci spoza miasta, MOSiR zwiększy swoje dochody, ale nie kosztem mieszkańców Sochaczewa.

Karta to program różnego rodzaju ulg. Jej posiadacze korzystają nie tylko z tańszych biletów na basen, lodowisko czy w wypożyczalni kajaków, ale także tańszych o 15 procent przejazdów autobusami ZKM, przy czym dzieci i młodzież w wieku 4-24 lata mogą jeździć całkiem darmo. Z kartą mieszkańca można taniej o 15 procent skorzystać z  oferty własnej Sochaczewskiego Centrum Kultury, zaoszczędzić na biletach do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, taniej parkować w Strefie Płatnego Parkowania, łatwiej też zapisać dziecko do żłobka i przedszkola. Posiadacze karty mają w czasie rekrutacji dzieci przyznawane dodatkowe punkty.

Do otrzymania Karty uprawniona jest każda osoba, która rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych i deklaruje w swoim zeznaniu podatkowym, że miejscem jej zamieszkania jest Sochaczew. Karta Mieszkańca wydawana jest dla jednej osoby na okres roku. SKM wydaje Urząd Miejski, a sprawy z tego zakresu prowadzi Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia.

Co istotne, karty wydawane są tylko tym osobom, które terminowo płacą podatki lokalne, nie mają opóźnień w opłacie śmieciowej czy podatkach od nieruchomości. Zanim ratusz zleci produkcję SKM, sprawdza, czy wnioskodawca nie zalega z tego rodzaju opłatami.

daw