Większość akcji Adani nadal traci; Założyciel traci miesięcznie 28 miliardów dolarów

Gautam Adani, prezes indyjskiego konglomeratu Adani Group, na Światowej Konferencji Księgowych w Bombaju, 19 listopada 2022 r. Założyciel Gautam Adhani, najbogatszy człowiek Azji i kiedyś ustępujący tylko Elonowi Muskowi, wypadł z pierwszej piątki na świecie. Siódme miejsce w rankingu miliarderów Bloomberga.

Indranil Mukherjee Afp | Dobre zdjęcia

Akcje większości spółek z grupy Adani odnotowały gwałtowne spadki podczas trzeciej sesji z rzędu, ponieważ firma próbowała odeprzeć krótką sprzedaż. Raport HindenburgaOskarżył grupę o manipulację akcjami i „schemat oszustwa księgowego”.

Firma Adani Wcześniejsze zyski do 10% zostały usunięte, a grupa była ostatnio notowana w handlu popołudniowym w Bombaju po wydaniu Długa odpowiedź W ponad 400-stronicowym oświadczeniu Hindenburga z weekendu stwierdzono, że Hindenburg będzie korzystał ze swoich praw do „stosowania środków zaradczych” w celu ochrony swoich inwestorów „przed wszystkimi odpowiednimi władzami”.

Według danych Refinitiv cena akcji Adani Enterprises spadła od początku roku o 25%. Następnie nastąpiła wtórna sprzedaż akcji o wartości 2,5 miliarda dolarów Ukryty kanałem Do końca zeszłego tygodnia zniszczono łącznie 48 miliardów dolarów.

Założyciel Gautam Adani, najbogatszy człowiek Azji i jeden raz Obok Elona Muska Spadł z pierwszej piątki najbogatszych ludzi na świecie na siódme miejsce Indeks miliarderów Bloomberga.

Jego wartość netto spadł Indeks pokazał, że od początku roku wyniósł 27,9 miliarda dolarów. Według indeksu wzrosła ona do 150 miliardów dolarów 20 września 2022 roku i spadła do 92,7 miliardów dolarów pod koniec ubiegłego tygodnia.

Podczas gdy Adani Enterprises odnotowało marginalne zyski, inne spółki zależne Grupy Adani nadal spadały.

„Atak na Indie”

Zarzuty Hindenburga to „wykalkulowany atak na Indie, wolność, uczciwość i jakość indyjskich instytucji oraz historię wzrostu i ambicje Indii” – stwierdziła Grupa Adani w odpowiedzi wydanej w weekend.

Dyrektorem finansowym Grupy jest Jukeshinder Singh powiedział W wywiadzie dla CNBC-TV18, stowarzyszonego z CNBC, wartość Adani Enterprises nie zmienia się „po prostu” ze względu na zmienność cen akcji, ale polega na „zdolności do inkubacji nowych biznesów”.

Dodał, że jest pewny siebie Firma AdaniKolejna oferta publiczna nazywająca oświadczenie Hindenburga „po prostu fałszywym”, a czas wystąpienia „złośliwy” został w pełni subskrybowany.

Hindenburga Odpowiedź grupy w poniedziałek rano została opisana jako „chłodna” i stwierdziła, że ​​„ignoruje każdy główny zarzut” przeciwko koalicji, którą podniosła.

„Nacjonalizm rozdętej odpowiedzi, która ignoruje każdy główny zarzut, który podnieśliśmy, nie może ukryć oszustwa” – napisał krótki sprzedawca. Odpowiedź Dla grupy Adani.

READ  „Wszędzie na raz” prowadzi z 11 nominacjami do Oscara: aktualizacje na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *