Wielkanocne spotkanie w DPS

0
40

Piątkowe popołudnie 12 kwietnia br. na długo pozostanie w pamięci mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, którzy uczestniczyli w uroczystym spotkaniu z okazji zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Każde takie spotkanie jest dla mieszkańców dobrym czasem na wspólne świętowanie, które ma zbliżyć ich do siebie.

To święto Wielkiej Nocy. Kończy się adwent i zbliża się okres Wielkiego Tygodnia, który dzisiaj zgromadził przy wielkanocnym stole wszystkich naszych przyjaciół: księża – ks. proboszcz parafii Młodzieszyn Dariusz Kuźmiński, s. Marietta Chlebus i s. Weronika Drozd, ojciec Grzegorz Szymborski z zakonu Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Tadeusz Głuchowski – wicestarosta, Sylwester Kaczmarek – przewodniczący Rady Miasta, Joanna Kamińska – naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta Sochaczew, Anna Sobieraj – sekretarz Gminy Młodzieszyn, Zofia Berent – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sochaczewie, Teresa Michałowska – dyrektor Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Sochaczewie, Joanna Majewska – dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy, Zofia Miszczak – dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 7 im. Marii Montessorii w Sochaczewie, Małgorzata Hetman – dyrektor Ośrodka Kultury w Młodzieszynie, Marta Fortuna – starszy inspektor w PCPR Sochaczew.

Należy pamiętać i choć na chwilę przypomnieć sobie o prawdziwych wartościach w naszym życiu i znaczeniu tych świąt, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Pamiętajmy o duchowym wymiarze tych świąt. Obecność duchowieństwa na uroczystości oraz głoszone przez nich świadectwa, powinno umocnić nas wszystkich w wierze.

Terapia zajęciowa

.