Wielki finał dziecięcego i młodzieżowego rugby

0
123

Tegoroczny sezon dobiegł końca również dla najmłodszych adeptów rugby. W sobotę 24 czerwca na obiektach sportowych KS Budowlani w Łodzi odbył się Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży Mistrzostw Polski. Młodzicy Orkana byli drudzy, mikrusy zdobyły złoto.

Głównym punktem imprezy był finałowy turniej piętnastek młodzików. Do rywalizacji przystąpiły najlepsze drużyny z Polski, a wśród nich zawodnicy Orkana Sochaczew. Mecze grupowe to pewne i wysokie zwycięstwa nad rywalami, dopiero w finale po pasjonującym spotkaniu podopieczni Tomasza Malesy musieli uznać wyższość gospodarzy.

Turniej Finałowy to zawody gdzie spotkały się najlepsze zespoły z naszego kraju, zajęliśmy w nim drugie miejsce co jest oczywiście wielkim sukcesem zawodników. Mimo porażki w finale, uważam, że tego dnia rozegraliśmy najlepsze zawody w całym sezonie. Zawodnicy realizowali założenia, nie popełniając zbyt wiele błędów technicznych. Mecz z Budowlanymi Łódź był godnym finału. Twardy i zacięty, a spotkały się w nim dwie najlepsze drużyny w Polsce. Niestety nie wykorzystaliśmy swojej szansy w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem remisowym. Druga odsłona to dwa przyłożenia przeciwników, bez naszej odpowiedzi punktowej. Gratuluję zwycięzcom, bardzo dziękuje moim zawodnikom i rodzicom, którzy towarzyszyli nam niemal na każdym turnieju, służąc pomocą i głośnym dopingiem. – powiedział Tomasz Malesa.

Ostatnie występy w sezonie 2016/2017 zaliczyli również żacy i mini żacy Orkana, którzy dzięki doskonałym wynikom w turniejach regionalnych, pewnie zakwalifikowali się do finału rozgrywek dzieci i młodzieży.

W kategorii żak sochaczewianie zajęli piąte miejsce. Trochę przespali pierwsze spotkanie, które okazało się decydujące w kwestii zajęcia drugiego miejsca w grupie. Pełna rehabilitacja nastąpiła podczas meczu z Lechią Gdańsk, kiedy to młodzi rugbiści pokazali dotychczas zdobyte umiejętności i zdecydowanie pokonali swoich przeciwników. Mecz o piąte miejsce rozpoczął się od straty przyłożenia, które podziałało na sochaczewską młodzież mobilizująco. Dzięki determinacji ostatecznie wynikiem 5:2 mogli cieszyć się nie tylko ze zwycięstwa, ale także z postawy jaką zaprezentowali w tym spotkaniu.

Coraz liczniejszą grupę w sochaczewskim klubie stanowią mini żacy. Orkan wystawił do turnieju dwie drużyny w tej kategorii wiekowej. Pierwsza ekipa nie miała szczęścia w losowaniu i, po bardzo wyrównanych spotkaniach, zajęli dopiero piąte miejsce w grupie, które oznaczało koniec walki o medale. W finałowej części turnieju jednak dwukrotnie pewnie wygrali, co poprawiło humory wszystkim zawodnikom. Z kolei druga ekipa rozpoczęła rywalizację od wygranej i remisu, co oznaczało zajęcie trzeciego miejsca w grupie i walkę w środku stawki. W finałowej fazie turnieju  było już duże zmęczenie. Mimo ogromnych chęci, sochaczewscy mini żacy nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Pierwszy raz w sezonie Orkan wystawił również drużynę w kategorii mikrusów. Dotychczas ci najmłodsi zawodnicy z sukcesami rywalizowali w zmaganiach mini żaków. W łodzi nie mieli sobie równych i całkowicie zdominowali zawody, wygrywając wszystkie spotkania i zdobywając tym samym złote medale.

Młodzicy:
Skład: Adam Lewandowski, Marcel Barcewicz, Adam Kaliński, Antosz Soroczyński, Kacper Sieczkowski, Paweł Szwarc, Filip Lewicki, Sebastian Lewandowski, Patryk Jagodziński, Filip Szufliński, Oskar Winnicki, Julia Sadowska, Damian Rogowski, Jakub Wójcik, Sebastian Kowalski, Paweł Wójtowicz, Adam Lipczyński, Kacper Reczka, Mateusz Jeziak, Jakub Fabisiak, Ignacy Krzemiński, Kajetan Szydłowski, Amelia Skurzewska.
Wyniki młodzików
RC Orkan – RC Gorce Raba Niżna 48:0
RC Orkan – MKS Pogoń Siedlce 40:0
RC Orkan – RC Arka Gdynia 35:0
RC Orkan – KS Budowlani Łódź 0:14

Żacy:
Skład: Natalia Szwarc, Adam Fabijańczyk, Kacper Jeznach, Wiktor Dachowski, Wiktor Łagowski, Alan Wasilewski, Szymon Frontczak, Dawid Gensler, Michał Szajewski, Ksawery Pętlak.
Wyniki żaków
eliminacje
RC Orkan – Husaria Kalisz 1:3
RC Orkan – MKR Siedlce 6:3
RC Orkan – Lechia Gdańsk 8:0
RC Orkan – Budowlani Łódź 2:8
mecz o V miejsce
RC Orkan – Budowlani Lublin 5:2

Mini-żak I
Skład: Piotr Pastuszko, Michał Pastuszko, Franciszek Szymański, Kacper Brażuk, Oskar Edward, Patryk Chlebowski, Oskar Migda.
Wyniki mini-żak I:
RC Orkan I – Rugby Ruda Śląska 4:5
RC Orkan I – UKS Lubień 4:5
RC Orkan I – RC Częstochowa I 3:7
RC Orkan I – Ogniwo Sopot 1:5
RC Orkan I – Sparta Jarocin 8:1
RC Orkan I – Lechia Gdańsk I 5:2

Mini-żak II:
Skład: Stanisław Pisarek, Oliwier Szymański, Damian Wójcik, Damian Kowalski, Iwo Mroziński, Mikołaj Matusiak, Seweryn Dudziński, Tomasz Maciaszek.
Wyniki mini-żak II:
RC Orkan II – MKR Siedlce 2:1
RC Orkan II – Budowlani Lublin II 1:1
RC Orkan II – Lechia Gdańsk II 1:3
RC Orkan II – BBRC Łódź 0:4
RC Orkan II – Husaria Kalisz 0:9
RC Orkan II – Rugby Ruda Śląska 0:4

Mikrusy:
Skład: Igor Taube, Przemysław Tylkowski, Marcel Marczewski, Kacper Zwierzchowski, Tomasz Pęsiek.
Wyniki mikrusy
RC Orkan – AZS Warszawa 7:1
RC Orkan – Budowlani Łódź 5:2
RC Orkan – BBRC Łódź 7:2