Wieści z Miejskiej Biblioteki publicznej

0
14

7 maja Koło Przyjaciół Astronomii

Kolejne spotkanie Koła Przyjaciół Astronomii, które działa przy MBP odbędzie się w sobotę 7 maja o godzinie 10:00 w wypożyczalni dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.

 

2 maja biblioteka czynna krócej

 2 maja biblioteka czynna będzie od godz. 9:00 do 15:00.

 

Pierwszaki w bibliotece

28 kwietnia w wypożyczalni dla dzieci gościliśmy klasę IB ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka. Pierwszaki zapoznały się z księgozbiorem oddziału dla dzieci, głównie z bajeczkami, powiastkami i opowiadaniami dla najmłodszych a także lekturami. Odbył się quiz w odgadywanie miast na podstawie książki „Poznajemy Polskę” a na zakończenie maluchy zwiedziły bibliotekę i obejrzały wystawę Elżbiety Danuty Lipskiej „Polska, Węgry, Bułgaria”.

 

2 maja Dzień Fagi RP

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe ustanowione przez Sejm w 2004 roku. Z tej okazji wypożyczalni dla dorosłych MBP zorganizowano mini wystawę książek. Serdecznie zachęcamy czytelników do sięgnięcia po literaturę związaną z historią Polski, różnego rodzaju przewodniki, atlasy i encyklopedie naszego kraju.

69013

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

25  kwietnia  licznie zgromadzone  uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki prowadziły ożywioną dyskusję na temat zbioru reportaży Mariusza Szczygła „Gottland, o którym Agnieszka Holland napisała, że to świetna książka przedstawiająca  panoramę czeskich losów w XX wieku. Druga książka to biografia  pieśniarki z Wysp Zielonego Przylądka Cesarii Evory, której autorką jest Elżbieta Sieradzińska., dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim.  Na 17 czerwca zaplanowano spotkanie autorskie z p. Elżbietą Sieradzińską , która oprócz tego, że kocha książki  i jest bibliotekarką, śpiewa francuskie piosenki, gra na gitarze, pisze biografie oraz spotyka się z czytelnikami w ramach ich promocji. Niezawodna pani Jolanta Małczak zaprezentowała wiersz tematem nawiązujący do postaci bosonogiej pieśniarki Cesarii Evory.

CESARIA EVORA

SKROMNA AFRYKANKA DOSTAŁA OD LOSU

TALENT MUZYCZNY … PIĘKNĄ BARWĘ GŁOSU

W NIM JEST DZIWNA SIŁA, KTÓRA LUDZI ŁĄCZY

JAK GORĄCA MIŁOŚĆ CO NIGDY SIĘ NIE KOŃCZY

 

BOSONOGIEJ DZIEWCZYNY BALSAMICZNY ŚPIEW

LUSTRZANY OBRAZ BARW LUDZKIEGO LOSU

MUSKA JAK WIATRU CIEPŁY POWIEW

WNIKA W SERCA, POCHŁANIA I KOI BARWĄ GŁOSU

 

MUZA KTÓRĄ NUTKI AMBROZJI POWOLUTKU SĄCZY

W BARWACH SZARYCH I W RÓŻOWYM KOLORZE

SMUTEK I NOSTALGIĘ UMIEJĘTNIE ŁĄCZY

O BRZASKU O ZMIESZKU I O KAŻDEJ PORZE

 

CHOĆ POCZĄTKI BYŁY TRUDNE

PRZECHODZIŁA MUZYCZNE REINKARNACJE

NIE STRASZNE JEJE BYŁY PORAŻKI

I TRUDNE ŻYCIOWE SYTUACJE …

 

NA SWÓJ SUKCES CIĘŻKO PRACOWAŁA

I ZŁOTĄ PŁYTĘ ONGIŚ WYŚPIEWAŁA

TERAZ ŚPIEWA WSZYSTKIM ŚWIĘTYM W NIEBIE

BO PAN BÓG JĄ ZAPROSIŁ DO DOMU DO SIEBIE

 

Gościem spotkania była pani Ewa Świderska, sochaczewianka,  podróżniczka przemierzająca  kraje wschodniej Azji na rowerze.

Na następne spotkanie zapraszamy 4 czerwca o godz. 17.00 w ramach akcji „Noc w bibliotece”.

Miejska Biblioteka Publiczna