Wigilijne spotkanie przy opłatku

0
79

Wigilia świąt Bożego Narodzenia począwszy od uroczystej kolacji jest dniem obchodzonym świątecznie i powszechnie uważanym za najbardziej rodzinny dzień w roku. Taki dzień odbył się w Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie dnia 14 grudnia 2018 roku.

W ten uroczysty dzień odwiedzili nas goście Tadeusz Głuchowski wicestarosta sochaczewski, Monika Pietrzyk wójt gminy Młodzieszyn oraz duchowni ksiądz Dariusz Kuźmiński, ksiądz Stanisław Łubian, brat Czesław Adamiak, brat Feliks Grabowiec, siostry Marietta Chlebus i Weronika Drozd. Jak również  Andrzej Grabarek, Katarzyna Kajak, Agnieszka Ambroziak, Beata Duda, Teresa Michałowska, Gabriela Modrak, Albert Szułczyński, Joanna Kamińska, Zofia Berent, Ewa Lembke, Krzysztof Sieczkowski, Marta Fortuna,  Anna Chłystek, Zofia Miszczak i Schola pod kierunkiem Beaty Ciury. Obdarowali naszych mieszkańców słodkimi upominkami przy czym życząc nam zdrowych, spokojnych i radosnych Świat Bożego Narodzenia jak i szczęśliwego Nowego Roku 2018.

Wieczerzę, jak każe obyczaj, rozpoczęła się wspólną modlitwą i czytaniem fragmentu Ewangelii w części dotyczącej narodzin Jezusa, poprowadzona przez księży z tutejszej parafii Młodzieszyn. Następnie mieszkańcy, zaproszeni goście i pracownicy wzajemnie przełamali się opłatkiem, jednocześnie składając sobie życzenia.

Całemu spotkaniu towarzyszyły kolędy śpiewane przez młodzież ze scholii pod kierunkiem Beaty Ciury. Przy tak rodzinnej i świątecznej atmosferze tradycyjne potrawy wigilijne przygotowane przez Panie z kuchni smakowały wyjątkowo.

Świąteczną aurę umilił Mikołaj, który obdarował mieszkańców prezentami. Pachnąca choinka, przybyli goście przyczynili się aby w rodzinnej atmosferze poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.

Magdalena Grabarek,  Beata Lińska,  Wioletta Ziernik 

.