WRZEŚNIOWE SPOTKANIE DKK

0
25

Po wakacyjnej przerwie, tradycyjnie w ostatni poniedziałek miesiąca, 30 września wróciły comiesięczne spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem gorącej dyskusji była powieść Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych” określana jako thriller moralny z kryminalną zagadką.

„W oddalonej od reszty świata górskiej osadzie w pięknej Kotlinie Kłodzkiej mieszka ze swymi psami Janina Duszejko – nieco ekscentryczna starsza pani, miłośniczka astrologii, która w wolnych chwilach dogląda domów nieobecnych sąsiadów i tłumaczy poezję Williama Blake`a. Niespodziewanie przez tę spokojną okolicę przetacza się fala morderstw, których ofiarami padają miejscowi myśliwi. Czy to możliwe, by zwierzęta – jak sugeruje Duszejko – zaczęły czyhać na życie swych oprawców ?” (tekst z okładki książki)

Olga Tokarczuk z szansą na kolejnego Bookera! Ogłoszono tzw. krótką listę nominowanych do nagrody Man Booker International Prize Booker 2019. Jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie literatury na świecie może ponownie trafić w ręce Olgi Tokarczuk. Tym razem właśnie za powieść „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Tokarczuk ma szansę powtórzyć sukces z zeszłego roku. W 2018 uhonorowano ją Bookerem za „Biegunów”.

Na następne spotkanie zapraszamy 28 października.

Dyskusja będzie dotyczyć książki Terezy Bouckovej „Rok Koguta”.

Zapraszamy !

.