Wspaniała dziewczyna z Osiemdziesiątki

13 edycja konkursu „Ośmiu Wspaniałych” zakończona, znamy nazwiska laureatów, a więc tych wolontariuszy powiatu sochaczewskiego, którzy wyróżniają się w sposób szczególny. Podczas ogólnopolskiej gali nasz powiat reprezentować będzie uczennica ZS CKP Weronika Pisarek.

Organizatorem konkursu „Ośmiu Wspaniałych” jest Fundacja „Świat na Tak”. Konkurs odbywa się dwuetapowo, na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim. Specjalne komisje prowadzą przesłuchania zgłoszonych kandydatów, a następnie kwalifikują ich do etapu ogólnopolskiego.

Oczywiście uczniowie, biorący udział w konkursie poza podstawowym kryterium, którym jest minimum rok pracy w roli wolontariusza, muszą spełniać również inne warunki: ich działania mają służyć innym, powinni nieść pomoc i wsparcie, a sami reprezentować postawy godne naśladowania. Mają też zachęcać swoich kolegów do niesienia pomocy, obdarzać pozytywną energią, skłaniać do podejmowania podobnych działań. Są to młodzi ludzie o nieprzeciętnych osobowościach, tacy, którzy potrafią dzielić się dobrem z innymi.

Weronika Pisarek, będzie reprezentować nasz powiat podczas gali ogólnopolskiej. Wolontariuszką jest od 2 lat. Codziennie można ją spotkać w świetlicy Caritas w Sochaczewie, ma pod opieką 30 dzieci. Przygotowuje dla nich posiłki, pomaga w lekcjach, rozmawia i wspiera w trudnych momentach.  W świetlicy spędza po pięć godzin dziennie, to niemało, zważywszy, że przecież też jest uczennicą. Jak mówi, zaczęło się od tego, że kiedyś sama potrzebowała pomocy i tę pomoc od wolontariuszy otrzymała. Potem postanowiła, dobrem odpłacić za dobro, którego doświadczyła. Na początku, jak mówi, nie było łatwo, musiała pogodzić naukę w szkole z pracą w świetlicy Caritas, ale narzuciła sobie taką dyscyplinę, że daje radę. W szkole otrzymała stypendium naukowe, rozumie, że jej czas jest cenny, ponieważ musi bardzo umiejętnie nim gospodarować. Ucząc swoich młodszych kolegów, sama również uczy się i rozwija.

Wyróżnienie, jakie otrzymała, sprawiło Weronice olbrzymią satysfakcję.  – Na scenie czułam się szczęśliwa, nigdy tego momentu nie zapomnę – mówi. To wspaniała nagroda za moją pracę, z której nie zrezygnuję.

Teraz Weronika wyjedzie na galę ogólnopolską. Eliminacje odbędą się już wkrótce 4 i 5 kwietnia. Ostateczne wyniki konkursu Ośmiu Wspaniałych poznamy po eliminacjach 7,8 i 9 czerwca.

Przedtem jeszcze wszyscy laureaci pojadą na trzydniowy obóz do Białogardu, to nagroda za ich trud, zaangażowanie i chęć pomagania innym. Weronice gratulujemy. Bilet do Białogardu już ma, teraz przed nią finał!

gbg

.