Sochaczew. Wstępnie zebrano 191 tysięcy

0
78

Setki wolontariuszy w niedzielny poranek 12 stycznia wyszyły na ulice, by zbierać datki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestowali uczniowie, studenci, samorządowcy, harcerze i wszyscy, którym na sercu leży dobro dzieci.

W tym roku orkiestra grała bowiem dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Pod hasłem tym kryje się zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia najmłodszych potrzebujących różnego rodzaju operacji. Będą to np. lampy i stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem, zestawy endoskopowe. Cel finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Poza tym, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Mieszkańcy nie szczędzili grosza, a wielu z nich tym chętniej wrzucało pieniądze do puszki, że przez ostatnie 28 lat WOŚP miała mniejszy lub większy wpływ na życie nas bądź naszych najbliższych. Karetki, urządzenia diagnostyczne, wyposażenie szpitalnych sal, inkubatory i wiele innych sprzętów – z tego korzystamy my wszyscy. W zbiórkę włączyły się wszystkie gminy naszego powiatu. Pod kinem „Odeon” kwestowali radni i przedstawiciele władz miasta: Marek Fergiński, Kamila Gołaszewska-Kotlarz, Piotr Pętlak, Józef Chocian, Edward Stasiak, Marcin Cichocki, Sylwester Zdzieszyński, Agata Kalińska, Adam Kloch, Andrzej Kuśmirek oraz Zofia Denisiewicz.

Wiele działo się na placu Kościuszki. Motocykliści z Boruta MC Sochaczew przygotowali tradycyjnego grilla. Za datek do puszki można było przejechać się motocyklem, jednym z ciekawych „maluszków” należących do członków Stowarzyszenia Sochaczewskie Fiaty 126 p albo zasiąść za sterami symulatora jazdy lokomotywą Kolei Mazowieckich. Na placu obejrzeć można było również interesujące modele samochodów sportowych i zabytkowych. Licytacje na rzecz WOŚP trwały na portalu e-Sochaczew (30.818 zł), antenie Radia Sochaczew (14.745 zł). Powalczyć można było o gadżety WOŚP, vouchery na treningi sportowe, przelot widokowy nad Sochaczewem, sprzęt elektroniczny, rękodzieło artystyczne, obrazy, książki, płyty i wiele innych przedmiotów. Złote serduszko 28. Finału WOŚP nr 89 wylicytował w radiu za 15.189 zł. Michał Kowalski z firmy MK Forwarding.

Wieczorem w klubokawiarni Łoskot przy ul. Traugutta odbył się koncert połączony z aukcjami oraz charytatywnym karaoke, który również zasili finał. Zagrali No Days Off.

12 stycznia w sochaczewskim Sztabie WOŚP nr 643 udało się przeliczyć datki w kwocie 130.979,79 zł. Łącznie na koniec dnia WOŚP miała ponad 191 tysięcy. Zaznaczyć należy jednak, że jest to kwota wyjściowa. O tym, jak będzie rosła, postaramy się informować na bieżąco na facebooku Miasta Sochaczew oraz w naszym dwutygodniku.

Agnieszka Poryszewska

.