„Wszędzie na raz” prowadzi z 11 nominacjami do Oscara: aktualizacje na żywo

Michael Yeoh widziany przez żyrandol na zeszłorocznym pokazie „Everything Everywhere All At Ones”.dług…Chinna Naseri dla The New York Times

Michael Yeoh rozmawiał we wtorek przez Zoom ze swoją rodziną „Everything Everywhere All at Ones” — w tym jego współpracownikami Jamie Lee Curtis, Kay Hui Kwan i James Hong oraz reżyserzy Daniel Scheinert i Daniel Kwan. Jej „wybuch radości”: była nominowana do nagrody dla najlepszej aktorki za rolę kłótliwej właścicielki pralni w filmie, kwasowej podróży science-fiction przez czas, przestrzeń i ludzkie doświadczenia.

„Chociaż oni są w Ameryce, a ja jestem teraz w Paryżu, chcemy trzymać się za ręce, więc krzyczymy na czubku głowy” – powiedziała przez telefon wkrótce po ogłoszeniu nominacji. Nie jest zaskoczeniem: „Wszędzie i wszystko na raz” prowadził dzień z 11 nominacjami, w tym dla najlepszego filmu.

Gdyby wygrała, tak Urodzona w Malezji, stała się gwiazdą filmową w Azji i została pierwszą Azjatką, która zdobyła główną rolę – ze światowymi hitami w filmach takich jak „Przyczajony tygrys, ukryty smok” (2000) i „Bajecznie bogaci Azjaci” (2018). Aktorka Oskar. (Pobiła ją Pierwszy Złoty Glob wcześniej w tym miesiącu.)

— Dziewięćdziesiąt pięć lat Oscarów — powiedział. „Oczywiście, jestem w siódmym niebie, ale jest mi trochę smutno, ponieważ wiemy, że przede mną były niesamowite aktorki z Azji, a ja stoję na ich ramionach”. Dodał: „Wierzę, że to będzie nadal przebijać ten zimny szklany sufit na zawsze i będziemy widzieć coraz więcej tego na naszych twarzach”.

Yeoh, 60, wydany w marcu ubiegłego roku i stał się niespodziewanym hitem kasowym podczas pandemii, która po części odbiła się echem, ponieważ pojawiła się „w czasie, gdy wszyscy musimy się wyleczyć”.

Wyjaśniła: „Przechodziliśmy przez szalony, zagmatwany okres w naszym życiu i potrzebowaliśmy czegoś, co napełniłoby nas nadzieją i upewniło nas, że nigdy się nie poddamy, dopóki możemy okazywać życzliwość, współczucie i miłość do siebie. O swojej rodzinie.

READ  Liczba ofiar śmiertelnych burzy zimowej w Buffalo w stanie Nowy Jork wzrosła do 27, ale urzędnicy obawiają się, że liczba ta będzie nadal rosła

Nadzieje pokładane są w aktorce, która na początku tygodnia zareagowała na masową strzelaninę w Monterey Park w Kalifornii, azjatycko-amerykańskiej społeczności, gdzie odbywały się obchody Nowego Roku Księżycowego. „W czasie, gdy nasze społeczeństwo powinno świętować nowe początki, teraz pogrążamy się w żałobie” – napisała na Instagramie.

Yeoh jest „wszędzie na raz” w jednym z wielu wymiarów.dług…Allison Riggs/A24 przez Associated Press

Zapytany o spotkanie w smutnym czasie, powiedział: „Jedną z rzeczy, których wszyscy potrzebujemy, jest nadzieja”, powiedział, „abyśmy zawsze mogli podnieść głowy i iść naprzód. Nasze serca są tak złamane z powodu tego, co wydarzyło się w Monterey Park .

Sercem filmu jest bogata relacja matka-córka, ponieważ dwie postacie zmagają się z poruszaniem się w bardzo różnych codziennych rzeczywistościach (i bardzo różnych rzeczywistościach nie-międzywymiarowych). Yo nie była zaskoczona, że ​​ta dynamika odbiła się echem wśród wielu widzów, ale była wzruszona jej uzdrawiającą mocą. Przychodzą do niego starsze kobiety, które mówią, że chociaż nie rozumieją filmu, to pomógł im w relacjach z córkami.

Yow przypomniał sobie gościa, który powiedział, że jej córka, z którą była w separacji, skontaktowała się z nią po latach milczenia. „Jesteśmy teraz związani, mamy związek dzięki twojemu filmowi”, Yow przypomniał sobie, jak powiedziała kobieta. „Czasami, kiedy pojawia się taki film, masz wrażenie, że wyleczyłeś ludzi, a to niesamowita nagroda”.

Dla Yoo, byłej kaskaderki, która od dziesięcioleci pracuje w branży, „Wszystko” było pokazem jej wielu talentów. Słodko-gorzka jest refleksja nad jego długą karierą: „Ale innym razem kocham to, co robię. Pasjonuje mnie aktorstwo filmowe i tak dalej. Więc nie robisz tego dla nagród. Robisz to, ponieważ chcesz umieścić najlepsze tam.

„Ale oczywiście, proszę, daj mi Oscara, człowieku” – zaśmiała się. „To hołd dla tego, aby nigdy się nie poddawać. Jeśli wierzysz w siebie, nigdy się nie poddajesz. Zajęło mi to 40 lat, ale jest tutaj.

READ  Premier Finlandii Sanna Marin poniosła porażkę w ogólnokrajowym sondażu - POLITICO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *