Wybierz imię dla policyjnego psa

0
31

ahPuhH3zTfpAohgnMkN6

Już niebawem szeregi ciechanowskiej policji zasili nowy, czworonożny „funkcjonariusz”. Pies będzie specjalizował się w wykrywaniu zapachów narkotyków. Zanim jednak szczeniak rozpocznie służbę na terenie powiatu ciechanowskiego, trzeba nadać mu służbowe imię.

Oficjalne imię psa policyjnego uzależnione jest od rocznika szkolenia. Spośród nich wybiera się jedno i nadaje psu. Chcielibyśmy żeby mieszkańcy Ciechanowa mieli swój wkład w wybór imienia dla tego swoistego „funkcjonariusza”, który będzie strzegł ich bezpieczeństwa. Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie wspólnie z Urzędem Miasta, który sfinansował zakup psa, ogłosili konkurs na imię dla nowego funkcjonariusza.

Wymyślenie oryginalnego imienia dla psa to tylko pozornie łatwe zadanie. Wybrana przez Was nazwa powinna być krótka, najlepiej dwusylabowa i łatwa do zapamiętania pod względem dźwiękowym. Ważne jest, aby unikać takich, które brzmią jak początek komend: „nie”, „siad”. Poza tym, imię dla psa powinno być dopasowane do psiej osobowości i charakteru.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy już za nami. W każdej szkole podstawowej został przeprowadzony wewnątrz klasowy konkurs według swojego regulaminu. Zwycięskie imiona zostały nadesłane do komendy policji, a było ich aż 108. Komisja składająca się z przedstawicieli organizatorów konkursu, czyli Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie i Urzędu Miasta Ciechanów wyłoniła 20. Każdy może wziąć udział w głosowaniu prowadzonym na stronie internetowej www.umciechanow.pl i wybrać jedną z 20 opcji. Pomysłodawca zwycięskiego imienia zdobędzie nagrodę rzeczową oraz tytuł honorowego opiekuna psa służbowego, a cała klasa zwycięzcy będzie uczestniczyć w pokazie z psem, któremu będzie towarzyszyć lekcja profilaktyczna dotycząca środków psychoaktywnych.

 

Już od wczoraj można głosować na jedno ze zgłoszonych imion na stronie internetowej Urzędu Miasta w Ciechanowie:

http://www.umciechanow.pl/dla_mieszkancow/glosowanie_na_imie_dla_psa_tropiacego_narkotyki.html

 

Propozycje imion: Bella, Czila, Draka, Fibi, Gaja, Heksa, Hera, Lara, Luna, Mila, Okta, Rawi, Roxy, Stella, Strzała, Szila, Toska, Tessa, Tropka, Xena. Głosować można do 14 lutego do północy.

 

Autor: podkom. Jolanta Bym/RJ

 

Od redakcji: naszym zdaniem nowa „funkcjonariuszka” powinna nosić imię: Hera, Koka, Gandzia lub inne … byle na temat.