Wycieczka do Powsina

0
17

7 maja 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamionie w ramach realizacji projektu unijnego „Akademia Kluczowych Kompetencji w Młodzieszynie” uczestniczyli w wycieczce do Ogrodu Botanicznego w Powsinie.

Uczniowie brali udział w zajęciach edukacyjnych pt. „Różnorodność świata roślin.” Zajęcia prezentowały bogactwo form i strategii życiowych różnych przedstawicieli królestwa roślin. Uczestnicy poznali odpowiedzi na różne pytania np. „Który gatunek jest największy? Który posiada największe kwiaty? Który żyje najdłużej? Jak rośliny polują na owady? Zajęcia składały się z trzech części: pierwszą stanowiła prezentacja multimedialna, wzbogacona materiałami filmowymi, drugą warsztaty w czasie których uczniowie własnoręcznie wykonali preparaty mikroskopowe. Następnie przeprowadzili ich obserwacje i analizę. Trzecia część to wycieczka terenowa. Spacer po ogrodzie i oranżerii odbył się pod kierunkiem przewodnika.

Uczniowie byli zachwyceni różnorodnością roślin, podziwiali kolory, kształty i zapachy. Niezwykle piękny był dywan kwiatowy – oryginalna kompozycja z bratków, niezapominajek i stokrotek. Takich miejsc było wiele, na pewno dzieci je zapamiętają.

Zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń uczestnicy wrócili do szkoły.

.