Wycieczka kolejką w prezencie

0
20

W sobotę 18 maja w SCK w Boryszewie odbędzie się uroczystość z okazji 100-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Polsce. Jubileusz świętować będzie także sochaczewski oddział TPD.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz miasta, który sprawił dzieciom ze świetlic TPD wyjątkowy prezent. 11 maja wychowankowie pojadą na wycieczkę kolejką do Tułowic.

Wąskotorówką pojedzie w sumie 140 podopiecznych TPD wraz z 10 opiekunami z trzech sochaczewskich ognisk   środowiskowych oraz jednego z Młodzieszyna. Spotkają się przed 10.00 na terenie muzeum. Po zwiedzeniu skansenu wsiądą do pociągu i udadzą się do Osady Puszczańskiej w Tułowicach. W programie wycieczki przewidziano spacer po Puszczy Kampinoskiej, gry i zabawy prowadzone przez animatorów oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku. Po godzinie 15.00 grupa wróci do Sochaczewa.

Bardzo dziękujemy burmistrzowi, bo to on wyszedł z inicjatywą i sprawił naszym podopiecznym ten wspaniały prezent. Koszt wycieczki w całości pokryje urząd miejski – mówi prezes sochaczewskiego   oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Teresa Przybylska.

Jak już pisaliśmy, w tym roku przypada 100-lecie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Polsce. W Sochaczewie jego istnienie datuje się od późnych lat 50. TPD jest jedną z największych organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci. Podczas uroczystości jubileuszowych odbędzie się premiera monografii opisującej historię działalności sochaczewskiego oddziału towarzystwa. Publikacja powstała przy udziale naszej redakcji. (mf)