Wydarzenie Google AI powoduje wzrost akcji Alphabet od sierpnia

  • Akcje Alphabet notowane są na najwyższym poziomie od sierpnia po ogłoszeniu sztucznej inteligencji przez Google na konferencji programistów w środę.
  • Podczas imprezy I/O firma Google, której właścicielem jest Alphabet, ogłosiła, że ​​wprowadza funkcje sztucznej inteligencji do swojej charakterystycznej wyszukiwarki, aby konsolidować wyniki i przekształcać złożone zapytania w proste odpowiedzi.
  • Analitycy byli podekscytowani, że zapowiedzi Google utrzymają go w czołówce wyścigu AI i będą generować przychody dla firmy.

Dyrektor generalny Alphabet, Sundar Pichai, wygłasza przemówienie na konferencji programistów Google I/O w Shoreline Amphitheatre 10 maja 2023 r. w Mountain View w Kalifornii.

Justina Sullivana | Wiadomości Getty Images | Dobre zdjęcia

Akcje Alphabet notowane są na najwyższym poziomie od sierpnia po ogłoszeniu sztucznej inteligencji przez Google na konferencji programistów w środę.

Akcje wzrosły o około 5% do blisko 118 USD za akcję w czwartek rano. Ostatni raz notowano powyżej tej ceny w sierpniu ubiegłego roku.

Podczas imprezy I/O firma Google, której właścicielem jest Alphabet, ogłosiła, że ​​wprowadza funkcje sztucznej inteligencji do swojej charakterystycznej wyszukiwarki, aby łączyć wyniki z wielu źródeł i przekształcać złożone zapytania w proste odpowiedzi.

Google powiedział również, że pakiet narzędzi do pracy, takich jak Dokumenty Google, wkrótce pozwoli użytkownikom tworzyć nowe dokumenty i wypełniać arkusze kalkulacyjne sztuczną inteligencją. Firma twierdzi, że jej chatbot Bard AI będzie szerzej dostępny i wkrótce będzie mógł odpowiadać w różnych językach i obrazach.

Analitycy byli podekscytowani, że zapowiedzi Google utrzymają go w czołówce wyścigu AI i będą generować przychody dla firmy.

„Pozostajemy nastawieni byczo i postrzegamy I / O jako wyraźne wydarzenie, które pomoże usunąć szeroko dyskutowany„ nawis AI ”… i obecną lukę w wycenie GOOGL w porównaniu z rówieśnikami”, napisał analityk Morgan Stanley, Brian Novak.

Subskrybuj CNBC na YouTube.

READ  Putin wydał ostrzeżenie nuklearne dla Zachodu w związku z Ukrainą

OBEJRZYJ: Sztuczna inteligencja zajmuje centralne miejsce na dorocznej konferencji Google I/O organizowanej przez Alphabet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *