Wydatki niewygasające

0
25

Rada miasta ustaliła wykaz wydatków inwestycyjnych, które nie wygasają z końcem roku budżetowego. Chodzi o projekty rozpoczęte, finansowane z budżetu 2018 roku, ale rozliczane ostatecznie do końca czerwca 2019 roku. Na liście znalazło się pięć takich zadań o łącznej wartości 741.000 zł:

– 358.200 zł – przebudowa stadionu przy ul. Warszawskiej. Z firmą budującą zadaszone trybuny ratusz ostatecznie rozliczy się w nowym roku.

– 149.600 zł – budowa schodów terenowych w parku przy ul. Traugutta. To nowe zadanie, wpisane do budżetu miasta jesienią, firma ma dokończyć schody pod koniec marca.

– 110.500 zł – projekt przebudowy alei 600-lecia, jej odcinka od torów kolejki wąskotorowej do skrzyżowania z ul. Trojanowską (bez mostu). Do zakończenia prac nad dokumentacją niezbędne są uzgodnienia z urzędem marszałkowskim, a te się przeciągają.

– 64.600 zł – projekt przebudowy należącego do samorządu powiatowego mostu w śladzie ulicy Mostowej w Chodakowie. Przyczyną przesunięcia terminu są przedłużające się uzgodnienia.

– 58.240 zł – projekt przebudowy ulicy Dewajtis. Tu także projektant nie mógł oddać gotowych planów w terminie, gdyż przedłużają się m.in. uzgodnienia z Nadleśnictwem Radziwiłłów.